Naujienų srautas

Gyvenimas2018.03.26 12:53

Kiek kainuoja augintinių grožis?

Šunų masažai, SPA, jų draudimas, jau nekalbant apie įprastais tapusius drabužius, aksesuarus bei kirpimą, vis labiau populiarėja ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje. Vien amerikiečiai pernai savo augintiniams išleido 5,4 mlrd. dolerių. Lietuvoje panašių skaičiavimų – mažiau, tačiau LRT RADIJO laidos vedėjos, žurnalistės Jurgitos Čeponytės teigimu, per mėnesį augintinio priežiūrai išleidžiama suma gali perkopti ir šimtą eurų.

„Kalbant apie kirpimą, kainos yra įvairiausios. Priklauso nuo salono ir šuns veislės – nuo 15 iki 100 eurų ir daugiau. [...] Paskaičiavau, kad [bendra išleidžiama suma] galėtų būti net apie kelis šimtus eurų per mėnesį, jei įskaičiuojame šampūną, maistą, aksesuarus, kirpimą ir t.t. Bet kalbant apie pasaulį, augintinių grožio industrija – tikrai labai didelė. Ši industrija yra verta 36 mlrd. dolerių“, – sako J. Čeponytė.

Pasak jos, viena esminių šio bumo priežasčių – socialiniai tinklai, kuriuose žmonės kaip išprotėję seka kokio nors šuns ar katės profilį, ir jei šie pasidabina kokiu nors antkakliu, pavyzdžiui, pagamintu „Louis Vuitton“, žūtbūt įsigeidžia tokiu papuošti ir savo augintinį.

„Prabangus prekės ženklai, tokie kaip „Louis Vuitton“, „Gucci“, „Versace“ – jie kuria augintiniams nuo pavadėlių iki rankinių, kuriose juos reiktų nešioti. [Kuriami] krėslai šunims miegoti, kurie gali kainuoti net keliolika tūkstančių dolerių“, – pasakoja žurnalistė.

Išsamiau – įraše.

LRT RADIJO laida „PIN kodas“ transliuojama penktadieniais 16.05 val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi