Naujienų srautas

Gyvenimas2018.03.21 09:06

Minima pasaulinė Dauno sindromo diena

LRT.lt 2018.03.21 09:06

Vis dar sklando daug mitų apie Dauno sindromą. Lietuvoje tėvai išsigąsta ir atsisako savo Dauno sindromu sergančių biologinių vaikų, tačiau šiandien galima pasidžiaugti, kad beglobiai Dauno sindromu sergantys vaikai nelieka vieni. Jie randa namus, teigiama Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos pranešime spaudai.

Lietuvoje Dauno sindromu sergantys ir tėvų globos netekę vaikai auga Vaikų globos namuose arba būna įvaikinami užsienio piliečių. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba organizuodama šių vaikų įvaikinimą bendradarbiauja su JAV įvaikinimo agentūra „The open door adoption“. Ši organizacija iki 2021 vasario 28 d. turi įgaliojimą veikti Lietuvoje vykdant tarptautinį įvaikinimą.

Visai neseniai keturiolikos metų mergaitė serganti Dauno sindromu rado namus JAV. Pasak JAV įvaikinimo agentūros „The open door adoption“ įgaliotosios atstovės Lietuvoje Silvos Jūratės Savickaitės, kiekvienas vaikas nusipelno gyventi šeimoje, todėl labai džiugu, kad mergaitei pavyko rasti namus.

„Vasario 28 dieną Aistei buvo įteiktas JAV pilietybės pažymėjimas. Kadangi Aistė moka parašyti savo vardą, ji pasirašė pilietybės gavimo knygoje. Mergaitė džiaugėsi tėvų ir visos ją priimančios bendruomenės sveikinimais“, – pasakoja S. J. Savickaitė.

Dauno sindromu sergantis vaikas yra išskirtinis, o šeimoms, norinčioms įsivaikinti tokį vaiką reikia ypatingo pasirengimo. Šeimos priima ilgalaikį sprendimą, žino, kad visą gyvenimą susidurs su sunkumus.

Pasak S. J. Savickaitės, norinčioms įsivaikinti Dauno sindromu sergantį vaiką šeimoms yra pasakojama apie vaikų poreikius ir jų galimybes, kurios atsiskleidžia tik mylinčioje ir priimančioje visuomenėje.

„Visi Dauno sindromu sergantys vaikai anksčiau ar vėliau eina į mokyklą, mokosi, išmoksta anglų kalbą. Jų sugebėjimai vis auga. Štai ir anksčiau JAV piliečių įvaikintas lietuvis Benas iš pradžių visai nekalbėjo, susikalbėdavo tik ženklų kalba, bet laikui bėgant išmoko anglų kalbą“, – džiaugiasi JAV įvaikinimo agentūros atstovė.

Daugiau apie tai – „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi