Gyvenimas

2018.03.18 20:37

Pogimdymine depresija gali susirgti kas penkta pagimdžiusi moteris

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.03.18 20:37

Psichologai skaičiuoja, kad kas penkta pagimdžiusi moteris gali susirgti arba suserga pogimdymine depresija, tačiau atkreipiamas dėmesys, kad nežinant simptomų, arba bijant apie tai kalbėti, liga gali turėti rimtų pasekmių. Specialistų teigimu, planuojant šeimos pagausėjimą, ar susidūrus su neplanuotu nėštumu, reikia išdrįsti kreiptis pagalbos. Šalyje veikiančios organizacijos gali suteikti ne tik nemokamą psichologinę, bet ir materialinę pagalbą.

„Kreipiasi tiek jaunos, teik jau baigusios mokslus ir turinčios darbus. Kartais materialinė padėtis yra gera, tačiau psichologinė situacija ir santykiai su vyru, nuo kurio laukiesi, yra įtempti, jeigu nėra pasitikėjimo, nėra meilės, tuomet žinia, kad atsiranda vaikas ir užsimezgė nauja gyvybė išgąsdina“, – sako Krizinio nėštumo centro vadovė Zita Tomilinienė.

Pasak centro atstovų, kreipiasi ir vyrai, kai jiems neramu dėl besijaudinančios būsimo vaikelio motinos, kai galvojama apie abortą arba po jo.

Psichologų teigimu, anksti atpažinus pirmuosius pogimdyminės depresijos požymius moterys gali ir pačios sau padėti – maitintis visavertiškai, užsiimti aktyvia fizine veikla.

Plačiau apie tai – Jovitos Sukackaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt