Gyvenimas

2018.03.17 23:30

Ieškantiems būdų padidinti erdvę: tobulos idėjos mažai svetainei

DELFI.lt2018.03.17 23:30

Tos siaubingos mažos svetainės niekada niekam nepatiko ir nuolat kėlė klausimą, kaip galima maksimaliai išnaudoti jų plotą.  

Jeigu kada nors svarstėte kaip išdėlioti baldus, kaip sutalpinti daugiau sėdimų vietų, kaip išgauti daugiau šviesos ir panašiai, štai jums kambariai – nuo genialių mažų erdvių iki didesnių svetainių su idėjomis, kurias galima pasiskolinti – kurie atskleis geriausius būdus, kaip išplėsti savo turimus kvadratinius metrus nieko negriaunant.

Matykite savo atvaizdą

Veidrodžiai yra vienas geriausių būdų, kurie jūsų mažai svetainei suteiks daugiau erdvės. Veidrodžiai viską atspindi, taip pat ir visą į kambarį patenkančią šviesą.

Kinga Cichewicz/Unsplash nuotr.

Užpildykite ją

Dažniausiai nedidelę erdvę bijome užgriozdinti pernelyg dideliais baldais, tačiau kartais ją užstačius didele sofa, kuri „apkabina“ sienas, turėsite kambarį, kuriame 1. galima susodinti daug žmonių, 2. viešpatauja jaukumo ir svetingumo jausmas.

„Tai bent“ veiksnys

Kartais geriausias būdas vizualiai padidinti kambario plotą – priversti akis lakstyti po visą erdvę (taip nepastebėsite, kokia ji maža).

Linijinis dizainas

Pabandykite savo svetainėje įkurdinti įvairius geometrinius ir linijinius raštus. Tai mažai erdvei suteiks struktūros pojūtį ir papildomo ilgio bei pločio iliuziją.

Jokių kojų

Jeigu ieškote papildomos vietos daiktams sudėti ar paviršių jiems eksponuoti, apsvarstykite baldų be kojų – tokių, kurie tvirtinasi tiesiai prie sienos – galimybę. Kabantys nemaži baldai apgauna akis, mat atrodo, kad jie užima mažiau erdvės, nes grindys po jais vis tiek tuščios. Be to, jeigu yra poreikis, tą naujai atrastą erdvę galite panaudoti kažkam susidėti.

Knygų siena

Jeigu nedidelė ir liūdnoką svetainę norite paversti mėgstamiausiu kambariu, tuščią jos sieną paverskite biblioteka nuo lubų iki grindų. Taip atsiras daug vietos daiktams susidėti ir bus sukurtas tam tikras įmontuotos prabangos efektas. Jeigu norite dar stilingesnio varianto, išsirinkite knygų lentynai sodrią spalvą ir galbūt net dekoruokite ją.

Victor Xok/Unsplash asociatyvi nuotr.

Galima pakišti

Bet kurios mažos gyvenamosios erdvės tikslas yra panaudoti visą turimą plotą kaip įmanoma efektyviau. Tad erdvė po kavos staliuku (jeigu jis neturi lentynėlės) gali atrodyti šiek tiek neišnaudota, tad po juo galima pakišti papildomus pufus.

Suteikite savo erdvei gyvumo

Ne paslaptis, kad augalai bet kuriam namų kambariui suteikia papildomos vertės, tačiau gyvenamojoje erdvėje su jais galima pasielgti itin kūrybiškai. Štai Justina Blakeney savo kompaktiškoje svetainėje augalą tiesiog pakabino, kad jis neišnaudotų itin vertingo grindų ploto.

Patrick Perkins/Unsplash nuotr.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.