Gyvenimas

2018.03.16 12:50

Uganda: kaip lietuviai kėlė trispalvę aukščiausioje šalies viršukalnėje

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.03.16 12:50

Prieš ryždamasis vykti į Ugandą keliautojas Simonas Teškevičius šią Afrikos šalį įsivaizdavo kaip didžiulių konfliktų ir skurdo alinamą teritoriją. Būtent tokį šalies vaizdą suformavo lietuvio matytas filmas „Paskutinis Škotijos karalius“. Tačiau šiek tiek daugiau pasidomėjęs apie Ugandą S. Teškevičius nusprendė ne tik nukeliauti ten, bet ir įkopti į aukščiausią šalies viršūnę.

Pašnekovas pasakoja, kad pagrindinis kelionės akcentas buvo kalnai, ypač aukščiausia Ugandoje Stenlio kalno Margaritos viršūnė.

„Kalnas yra trečias pagal aukštį Afrikoje. Norėjome pasijausti kaip tikri XIX amžiaus Afrikos atradėjai, tyrinėtojai ir įkopti į šią viršūnę. Kitą vertus, šiemet mes minime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir tai buvo puiki proga prisidėti prie LRT akcijos „Keliu vėliavą“ bei iškelti Lietuvos trispalvę šioje atokioje viršūnėje“, – apie kelionės tikslą pasakoja S. Teškevičius.

Pasak keliautojo, užsibrėžtą tikslą, nors ir kainavusį milžiniškų pastangų, įgyvendinti pavyko.

„Iki viršūnės reikėjo kopti šešias dienas ir paskui nusileisti. Uganda išsiskiria tuo, kad joje yra labai nedaug turistų, taigi ir takai nėra pritaikyti dideliems žmonių srautams. Ir apskritai jie yra labai atokūs, vedantys per džiungles, alpines pievas, kol galiausiai prieini ledynus ir jais kopi. Tai yra nuostabu, kad per aštuonias dienas gali pereiti visas planetoje egzistuojančias klimato zonas“, – nuotykiais dalijasi S. Teškevičius.

Išsamiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.