Naujienų srautas

Gyvenimas2018.03.23 18:31

Paaiškino, kodėl kas keletą metų svarbu atnaujinti draudimo sutartis

Liūdna, bet lito ir euro vertė skiriasi, tad, jei draudėtės 10 tūkst. litų, dabar reikėtų bent jau 10 tūkst. eurų, LRT RADIJUI sako draudimo brokerių įmonės vadovė Dagnė Rūkienė. Todėl, pabrėžia ji, kas keletą metų sutartis reikia peržiūrėti ir pagalvoti, ką pakeisti. Be to, kartais verta keisti ne tik sutarties sąlygas, bet ir jos tipą.

– Gyvybės draudimas – ilgalaikė investicija. Apsidraudei, moki įmokas ir tarsi ramu. Bet pasirodo, kad ne. Kokių draudimo sutarčių nereikėtų pamiršti?

– Iki euro įvedimo vidutinė draudimo įmoka buvo apie 150–200 litų. Bet būdavo ir labai smulkių, tarkim, 50 litų, įmokų – dabar tai yra apie 15 eurų. Taigi, įvedus eurą ir pasikeitus situacijai, sukaupta suma tikrai nebus tokia, kokios tikėtasi, nes įmoka jau per maža. O išmoka priklauso nuo įmokos.

– Kas laukia tokių pamirštų sutarčių savininkų?

– Nusivylimas atėjus išmokos dienai. Tarkim, žmogus nuo kritinių ligų draudėsi 10 tūkst. litų. Bet ar šiandien 3 tūkst. eurų pagelbės susirgus sunkia liga? Prieš penketą metų tie 10 tūkst. litų buvo verti daugiau nei dabar 3 tūkst. eurų. Taigi kas keletą metų sutartis reikia peržiūrėti ir pagalvoti, ką pakeisti.

– Kokius sutarties aspektus vertėtų peržiūrėti ir keisti?

– Visų pirma – vadinamasis apsaugų dydis. Tarkim, galbūt kažkada turėjai paskolą ir reikėjo didelės gyvybės draudimo sumos, kad, neišmokėjus paskolos, jos nereikėtų sumokėti sutuoktiniui ar vaikams. Bet jeigu dabar situacija pasikeitusi ir paskola seniausiai išmokėta, tokių didelių sumų nebereikia.

Arba atvirkščiai. Tuo metu, kai draudeisi, jokių įsipareigojimų neturėjai, gal dar tik planavai tuoktis, o dabar jau turi šeimą ir augini vaikus. Tokiu atveju sutartį vėl reikia peržiūrėti. O tada, jei kyla klausimų, reikia kreiptis į tą draudimo bendrovę, kurios sutartį turite.

– Ar draudimo bendrovės sutartis keičia geranoriškai?

– Taip, iš tikrųjų geranoriškai. Keičia, konsultuoja, pataria. Galima eiti ir pas brokerį, ir į draudimo bendrovę. Pasikeitus poreikiui, sutartį galima keisti. Gal buvo sudaryta investicinio draudimo sutartis, o dabar norite garantuotų palūkanų, kurios, nors ir mažos, jums tinkamesnės. Draudimo bendrovės leidžia pakeisti ne tik tam tikras sąlygas, bet ir sutarties tipą.

– Tarkim, žmogus pakeičia sąlygas, draudimo sumą. Kaip pakeista sutartis traktuojama – ar kaip nauja, ar kaip senoji, sudaryta prieš dešimtmetį?

– Ji traktuojama kaip sena sutartis. Jos pradžios data lieka ta pati.

– Taigi sutartis nenutraukiama?

– Taip, nenutraukiama.

– Kokiomis sumomis prieš dešimtmetį žmonės drausdavosi? Kaip siūlytumėte sumą koreguoti dabar?

– Liūdna, bet lito ir euro vertė skiriasi. Tad, jei draudėtės 10 tūkst. litų, dabar reikėtų bent jau 10 tūkst. eurų. Jei įmoka buvo 50 litų, dabar ji turėtų būti apie 50 eurų. Deja, tokia realybė. Be to, gyvybės draudimas – ne automobilio draudimas, kai gali tiksliai apskaičiuoti. Todėl kiekviena situacija individuali.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi