Gyvenimas

2018.03.14 21:59

Jei iki šiol gyvenote ne itin sveikai, yra gera žinia

Jei norite pratęsti savo gyvenimą, išlaikyti idealų svorį, sumažinti lėtinių ligų riziką ir padidinti psichikos gerovės jausmą, tereikia rinktis sveiką gyvenimo būdą, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Be to, pabrėžia jis, tam nereikia nei daug laiko, nei ypatingų pastangų – užteks laikytis kelių taisyklių.

„Investuoti į savo sveikatą labai naudinga. Pasirinkę sveiką gyvenimo būdą, sumažinsite riziką sirgti Alzheimerio ir Parkinsono ligomis, iš esmės sumažinsite vėžio riziką, per pusę – diabeto riziką, apsisaugosite nuo širdies ligų ir aukšto kraujospūdžio, išlaikysite normalią hormonų pusiausvyrą, galėsite pasiekti idealų svorį“, – vardija prof. A. Unikauskas.

Jo žodžiais, epigenetika tiria, kaip aplinkos veiksniai, tokie kaip mityba, stresas, tėvų mityba ir pan., gali pakeisti žmogaus genų funkciją. Bet genai nėra kažkas nepajudinamo – mūsų elgesys juos gali „įjungti“ ar „išjungti“.

„Tiems, kurie iki šiol laikėsi ne itin sveiko gyvenimo būdo, yra gera žinia. Net jei ir maitinotės netinkamai, nesportavote, pradėję laikytis kelių patarimų, galėsite pakeisti savo ateitį“, – sako profesorius.

1. Turite spręsti savo emocines problemas ir valdyti stresą. Egzistuoja ne problemos, o mūsų požiūris į jas.

2. Gaukite pakankamai saulės spindulių, kad gautumėte kuo daugiau vitamino D. Pabūti saulėje iki 15 min. naudinga, jei norite sukaupti vitamino D atsargų.

3. Gerkite pakankamai vandens. Troškulys dažnai painiojamas su alkiu.

4. Apribokite toksinų poveikį organizmui.

5. Vartokite sveikuosius riebalus.

6. Daug dėmesio turite skirti insulino lygiui kraujyje.

7. Venkite perdirbto maisto. Perdirbtas maistas yra šių dienų rykštė.

8. Norint sveikai gyventi, fizinis aktyvumas yra nepakeičiamas.

9. Sveikas gyvenimo būdas neatsiejamas ir nuo sveiko miego

Plačiau – laidos „Klauskite daktaro“ įraše.