Gyvenimas

2018.03.09 18:56

Kelionė į Ruandą ir Ugandą: draugiškos gentys, gorilos ir lietuvio kunigo mokykla

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.03.09 18:56

Nors lietuviai kelionėms renkasi vis egzotiškesnes šalis, keliautojas, geografas Rytas Šalna pasakoja apie rečiau turistų lankomas Afrikos šalis –Ruandą ir Ugandą. „Lietuviai ten – reti svečiai, tačiau vienas kitas keliautojas, misionierius ar gydytojas užklysta į tas šalis“, – tikina R. Šalna.

Keliautojas pasakoja, kad į Ruandą ir Ugandą jis leidosi su grupe turistų siekdamas daugiau sužinoti apie šias Centrinės Afrikos valstybes. Pašnekovo teigimu, kitas kelionės tikslas buvo aplankyti vietines mokyklas ir pamatyti, kaip atrodo jų švietimo sistema.

„Ruandoje mums pavyko aplankyti Hermano Šulco, turbūt visiems gerai žinomo kunigo, misionieriaus, kuris dabar gyvena Afrikoje ir Europoje, bet kažkada yra gimęs Klaipėdoje, taigi galima sakyti lietuvio, įkurtą mokyklą vaikams, kur jis prižiūri našlaičius ir teikia vidurinį išsilavinimą Ruandos vaikams“, – LRT pasakojo R. Šalna.

Pašnekovo manymu, lietuviai šias šalis renkasi rečiau, nes apie jas pateikiama mažiau informacijos lyginant su kitomis populiariomis Afrikos šalimis.

Išsamiau apie R. Šalnos patirtį Ruandoje ir Ugandoje – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.