Naujienų srautas

Gyvenimas2018.02.28 08:42

„Žaidžiame daktarus“: gydytoja papasakojo, kuo tai gali baigtis

Atšalus orams nemažai žmonių pakerta negalavimai. Kai kurie iš jų, pasitelkę informaciją internete, patys sau išsirašo diagnozę ir imasi savigydos. Vis tik specialistai įspėja, kad savigyda gali turėti liūdnas pasekmes.

Jaunųjų gydytojų asociacijos narės Kristinos Grigaliūnaitės manymu, viena iš priežasčių, kodėl lietuviai imasi savigydos – didelis informacijos prieinamumas internete ir ilgos eilės siekiant patekti pas gydytoją.

Pasak pašnekovės, gripo epidemijos laikotarpiu didžiausia daroma klaida – virusinių infekcijų gydymas antibiotikais.

„Žmonės išsigąsta, ypač sukarščiavę iki 39 laipsnių ir esant dideliam bendram silpnumui, ir pradeda vartoti antibiotikus. Vaistų turi patys nuo praeitų sirgimų arba gauna iš giminių. Tai yra pavojinga dėl to, kad šiuolaikinė medicina artėja prie naujos milžiniškos problemos, t. y., kad mes netrukus ligų prasme galėsime pareiti į tą laikotarpį, kai išvis nebuvo antibiotikų, atsparumas antibiotikams yra ypač išaugęs ir gydytojų bendruomenė skatina racionalų antibiotikų vartojimą, dėl kurio būtų galima išvengti bakterijų atsparumo“, – LRT sakė K. Grigaliūnaitė.

Bakterijų atsparumas vaistams vystosi vartojant ne pilną antibiotikų kursą arba ne taip, kaip paskyrė gydytojas. Taip pat tuo atveju, jei nesergama bakterine infekcija, kurią gydyti skiriami antibiotikai.

Išsamiau apie savigydos pasekmes – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi