Gyvenimas

2018.02.23 11:34

Lietuvio knygoje – apie mirtiną japonų tylą ir nevalgymą viešajame transporte

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.02.23 11:34

Japonijoje metus studijavęs Andrius Kleiva vėl žada grįžti į Tekančios saulės šalį, o knygoje „Kaip veikia Japonija“ atskleidžia kelias prasmes – kaip viduje veikia ši senas tradicijas turinti šalis ir kaip ji paveikė autorių.

„Rytais keliuosi anksčiau, anksčiau guluosi ir vakare, stengiuosi savo dieną planuoti keliais žingsniai į priekį – taip, kaip daro japonai“, – apie šalies įtaką savo gyvenimo ritmui pasakoja vaikinas. A. Kleiva atskleidžia, kad Japonijoje nuolat galima susidurti su vaizdais ar reiškiniais, kurie vakariečiams neįprasti. Vienas labiausiai jį stebinančių dalykų – kad japonai save supranta kaip didelės bendruomenės narius. Gerbdami šį bendrą suvokimą japonai nevalgo ir nesikalba viešajame transporte, laikosi tvarkos gatvėse, taip pat labai griežtai laikosi eismo taisyklių.

„Pasaulis labai myli Japoniją – tai Japonijai ir didžiausia laimė, ir didžiausia bėda, kadangi apie Japoniją yra labai daug stereotipų, bet, deja, nuo to šalis labai nukenčia. Vienas didžiausių įsitikinimų yra tai, kad kiekvienas japonas vietoje to, kad užsiimtų mums įprasta veikla, žiūri vien tik anime, skaito vien tik mangą [japoniškus komiksus] ir valgo tik sušius. Bet tai yra Europoje ir kitose užsienio valstybėse sukurti įvaizdžiai, kurie nebūtinai yra tikslūs“, – pastebi knygos „Kaip veikia Japonija“ autorius.

Patys japonai Europą sieja su didžiule laisve, žmogaus teisių gynimu, individualumu, todėl japonai čia atvykę jaučiasi maloniai, kaip sako A. Kleiva, tik juos trikdo kai kurios saugumo problemos.

Išsamiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.