Gyvenimas

2018.02.17 09:03

Patarė, kaip paprastais būdais palengvinti žvynelinės simptomus

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2018.02.17 09:03

Drėkinkite sausą odą ir pasirūpinkite, kad aplinkoje būtų pakankamai drėgmės. Taip sergantiems žvyneline LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ pataria gydytojas Alvydas Unikauskas. Jo teigimu, padėti valdyti šią nemalonią ligą gali ir tinkamų kūno priežiūros priemonių pasirinkimas bei tam tikri maisto produktai. 

Bėrimai, niežulys, žaizdos, pūslelės, sąnarių skausmas – visi šie nemalonūs simptomai neatsiejami nuo psoriazės, arba kitaip – žvynelinės. Šia liga Lietuvoje serga 125 tūkst. žmonių.

Išgirdęs, kad serga žvyneline, žmogus neretai parašo sau gyvenimo nuosprendį, kad nuo šiol jis bus tarsi atstumtasis, kurio, bijodami užsikrėsti, vengs aplinkiniai. Kad ir kaip baisiai skambėtų žodis „žvynelinė“, gyvenimas tuo nesibaigia. Šią nemalonią odos ligą tikrai galima suvaldyti visai paprastais būdais.

„Psoriazė – tai autoimuninis pasikartojantis sutrikimas, pasireiškiantis raudonomis besilupančiomis dėmėmis ant odos. Psoriazės poveikis matosi ant viršutinių odos sluoksnių, tačiau problemos slypi imuninėje sistemoje. Bet tai tikrai nėra užkrečiama liga“, – kalba gydytojas Alvydas Unikauskas.

Anot gydytojo, norint palengvinti žvynelinės požymius, dauguma veiksmų turi būti nukreipti į tai, kaip nuraminti imuninę sistemą.

Pirmasis patarimas, norintiems palengvinti žvynelinės simptomus, – drėkinkite orą. Apsaugokite sausą odą ne tik drėkindami ją pačią, bet ir pasirūpinkite, kad aplinkoje būtų pakankamai drėgmės. Dabar kaip tik yra šildymo sezonas, tad oras namuose visada sausas.

Taip pat venkite kvepiančių kūno priežiūros priemonių. Daugumos prausimosi priemonių ir kvepalų sudėtyje yra dažų ir kitų cheminių medžiagų, kurios gali dirginti odą arba sukelti imuninės sistemos reakciją. Rinkitės produktus, ant kurių etiketės parašyta „jautriai odai“.

Sergant psoriaze svarbi tinkama mityba. Naudinga valgyti gėlųjų vandenų žuvį, geriausia riebią dėl joje esančių omega-3 riebalų rūgščių. Rinkitės atlantines skumbres, menkes, silkes, auksines skumbres, lašišas, baltas žuvis, ančiuvius, upėtakius, tunus, sardines. Žinoma, vertinga valgyti daržoves. Jos yra visa ko šaltinis, taip pat ir antioksidantų.

„Beje, pleiskanojančios odos bėrimus mažina alyvuogių aliejus. Pabandykite įtrinti keletą šaukštų alyvuogių aliejaus į galvos odą, kai einate praustis po dušu“, – pataria A. Unikauskas.

Plačiau – vaizdo įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.