Gyvenimas

2018.02.06 09:03

Pamirškite plastikinius šiaudelius gėrimuose: jų masiškai atsisakoma

LRT.lt2018.02.06 09:03

Pasaulio barai ir kavinės artimiausiu laiku, tikimasi, atsisveikins su įprastiniais, iš plastiko pagamintais šiaudeliais. Šiaudeliai daro milžinišką žalą mūsų gamtai ir vandenyno gyvūnijai, teigiama pranešime spaudai.

Siūlo popierių, stiklą, metalą, bambukus

Ar turėtume visiškai atsisakyti šiaudelių gėrimuose? Anaiptol. Kavinėms ir barams siūloma plastikinius šiaudelius keisti keletu alternatyvų. Populiariausia jų – greitai yrantys popieriniai šiaudeliai, kurie natūraliomis sąlygomis išsiskaido vos per 60 dienų. Kitas sprendimas – bambukiniai šiaudeliai. Jie gali būti naudojami daugybę kartų, taip pat yra nekenksmingi aplinkai, o išmetus – greitai suyra.

Gamintojai siūlo ir daugkartinio naudojimo metalinius, stiklinius bei silikoninius šiaudelius. Pavyzdžiui, šiaudeliai pagaminti iš stiklo ne tik draugiškesni aplinkai, jie taip pat yra gaminami skirtingų spalvų, stilių, gali būti puošiami įvairiomis smulkiomis detalėmis. Toks šiaudelis gali tapti ir netikėtu gėrimo akcentu.

„Grubiais vertinimais, populiari kavinė ar baras, vien atsisakę šiaudelių, per metus galėtų sutaupyti apie 600 eurų. Tuos pinigus sėkmingai galima investuoti į kitos formos, ilgalaikius šiaudelius“, – komentuoja gėrimų ekspertas Mantas pabrėždamas, jog vos prieš 15–20 metų šiaudeliai dar buvo mažai paplitę ir niekas jų nepasigesdavo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.