Gyvenimas

2018.01.30 16:21

Kauniečių šeimoms – nemokama profesionalų pagalba vienoje vietoje

LRT.lt2018.01.30 16:21

Kauno miesto savivaldybė pradeda ketverių metų projektą „Kauno bendruomeniniai šeimos namai“, skirtą teikti kompleksines paslaugas – psichologinę, psichoterapinę ir socialinę pagalbą – visiems miesto gyventojams. Taip siekiama padėti kauniečių šeimoms spręsti patiriamus sunkumus ir užbėgti už akių galimoms krizinėms situacijoms, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Kompleksines paslaugas nemokamai gali gauti visos Kauno mieste gyvenančios šeimos. Atsižvelgiant į jų problematiką bei pagalbos poreikį, paslaugos bus teikiamos visai šeimai, poroms ir individualiai specializuotomis grupėmis suaugusiems, vaikams bei paaugliams.

Įgyvendinti šį projektą padės partneriai: VšĮ Psichologinės paramos ir konsultavimo centru (PPKC), Kauno apskrities moterų krizių centras, Kauno apskrities vyrų krizių centras, motinos ir vaiko paramos-labdaros fondas „Aušta“, VšĮ „Moters pagalba moteriai“, VšĮ „Actio Catholica Patria“, Kauno arkivyskupijos Šeimos centras bei labdaros ir paramos fondas „Algojimas“.

„Daug žmonių gyvena šeimose, kuriose nėra artumo, tarpusavio ryšio. Daugelis gyvena parodomąjį gyvenimą. Socialiniuose tinkluose ir kitur jie pristatinėja save, kaip laimingus, sėkmingus. Tuomet realybė nutolsta nuo mūsų. Kas yra šeima? Tai mūsų namai. Kur kitur pailsėsim, jei ne šeimoj? Jei po visos dienos darbų, grįžę vakare į namus, neberandame vietos, kur atsipalaiduoti, mes labai daug prarandame. Mūsų šeimos neturi būti tik namas, tai turi būti namai. Čia turime galėti pabūti savimi“, – specialiai surengtoje konferencijoje pristatydama projektą kalbėjo PPKC vadovė Ieva Šidlauskaitė-Stripeikienė.

Projekto programoje numatyta 12 skirtingo pobūdžio paslaugų – nuo šeimų ar porų konsultacijų, individualaus specialistų darbo su suaugusiaisiais ar vaikais iki pagalbos šeimoms, susiduriančioms su artimojo negalia arba kurių nariai kenčia nuo nepriklausomybių. Taip pat daug dėmesio planuojama skirti pozityvios tėvystės mokymams, dvasiniam šeimų tobulėjimui ir kitoms susijusioms temoms.

Visa tai svariai papildys ligšiolinę nemokamų paslaugų sistemą šeimoms, susiduriančioms su pavienėmis krizinėmis situacijomis. 4 metų projektui iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų skirta 1,8 mln. eurų. Tikimasi, kad per tą laikotarpį pagalbos sulauks gerokai per 1,5 tūkstančio gyventojų.

Daugiau informacijos apie projektą ir paslaugas – internete adresu seima.kaunas.lt

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.