Gyvenimas

2018.01.29 13:49

Vyrų mada: lietuviams siūlo išlįsti iš užburto spalvų trikampio

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.01.29 13:49

Pasaulinėje mados savaitėje Florencijoje apsilankiusi mados tendencijų prognozuotoja Marija Palaikytė pasakoja apie šių metų vyrų mados tendencijas. Pasak pašnekovės, nors kiekviena šalis turi nusistovėjusį estetinį supratimą, kas yra vyriška mada, galima drąsiai imti pavyzdį iš kitų.

„Italija visada buvo džentelmeniškos vyriškos mados sostinė. Ten vyrauja dendiškas stilius, tai yra labai dekoratyvus klasikinis vyriškas įvaizdis, kai kostiumas yra drąsesnių spalvų, raštų ir gausiai dekoruotas įvairiausiomis detalėmis“, – pasakoja M. Palaikytė. Pasak jos, klasikinė vyriška mada išlaiko savo stilistiką, tačiau keičiasi spalvos, raštai ir siluetai.

Kalbėdama apie lietuvių vyrų kostiumų spalvas, pašnekovė pastebi, kad lietuviai yra tarsi patekę į užburtą trijų spalvų trikampį.

„Tai yra pilka, juoda ir tamsiai mėlyna. Šios spalvos yra puikios, tik pasirinkti atspalviai dažnai yra slogūs ir niūrūs. Tarptautinės mados tendencijos kviečia pažinti įvairesnių pilkų atspalvių. Tarptautinių mados savaičių lankytojai labai mėgsta sodriai mėlyną spalvą, kuri yra derinama su kontrastuojančia ryškiai balta arba raudona“, – sako M. Palaikytė.

Norintiems į savo garderobą įtraukti populiarių spalvų mados tendencijų prognozuotoja pataria rinktis sodriai mėlyną, neįprastus pilkus atspalvius, smėlinius tonus, oranžinę, raudoną ir rožinę spalvas. Tai nebūtinai turi būti visas kostiumas, galima rinktis šių spalvų aprangos detales, pavyzdžiui, kaklaraištį.

Išsamiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.