Gyvenimas

2018.01.25 18:26

Darbuotojų poilsis – dainuojant chore su bendradarbiais

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.01.25 18:26

Ilgos įtempto darbo valandos – dar ne priežastis laisvalaikį leisti atskirai nuo bendradarbių. Bent jau taip teigia dainuoti mėgstantys specialistai, darbovietėse su kolegomis susibūrę į chorus.

Su daina ir dirbti smagiau – tokiam posakiui visa širdimi pritaria Užsienio reikalų ministerijos Darbo su diplomatiniu korpusu skyriaus vedėja Vilma Dambrauskienė. Jos iniciatyva Lietuvos diplomatai kiek daugiau nei prieš 2 metus susibūrė į chorą ir nuo tada mažiausiai kartą per savaitę 1,5 valandos po darbo praleidžia kartu dainuodami.

„Pati choro idėja gimė man dirbant Latvijoj, Lietuvos ambasadoje. Mano pažįstama latvė pasidalino idėja sukurti Latvijos diplomatų chorą ir paklausė, ar nenorėčiau prisijungti prie šito choro. Mielai sutikau ir dainavau šitame chore apie pusantrų metų. Pagalvojau, kadangi toks choras Estijoje, yra toks choras Latvijoje, būtų puiki idėja ir iniciatyva sukurti tokį chorą ir Lietuvoje“, – savo idėja steigti chorą dalijasi Lietuvos diplomatų choro narė V. Dambrauskienė.

Diplomatų choro gimtadieniu laikoma lapkričio 9-oji, nes pirmas jo koncertas kartu su Latvijos diplomatų choru simboliškai surengtas 2016-aisiais, lapkričio 7-ąją minėtos diplomato dienos proga. Šiandien trijų dešimčių Lietuvos diplomatinio korpuso darbuotojų kolektyvas ruošia simbolinę dovaną Lietuvai – valstybės ir jos diplomatinės tarnybos šimtmečiui skirtą pasirodymą Dainų šventėje. Choro nariai pabrėžia, kad pirmiausia jie – diplomatai ir tik tada dainininkai, todėl kolektyvo sudėtis neišvengiamai kinta dėl išvykstančių į tarnybos vietas kitur, bet galintieji dalyvauti repeticijose sako, kad bendra daina padeda ir ilsėtis, ir darbuotis.

Diplomatų choro repertuare – daug kūrinių įvairiomis užsienio kalbomis, o profesijos pagrindu suburto Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos vyrų choro „Kariūnas“ nariai labiausiai mėgsta lietuviškus patriotinius kūrinius. Kariūnų chorui ir Lietuvos policijos ansambliui vadovaujantis Lukas Balandis sako, kad šių kolektyvų papildomai motyvuoti netenka – esą jų nariai patys pasakoja, kad prisijungus prie choro ir akiratis plečiasi, ir bendrauti su kolegomis bei dirbti komandoje mokomasi.

Ar dainos padeda darbui – Giedrės Baltrušytės pasakojime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.