Gyvenimas

2018.01.21 12:22

G. Nausėda: jei beveik visą laiką žmogus galvoja apie pinigus – kažkas ne taip

Nors dažnai sakoma, kad sėkmę galima matuoti pinigais, su tuo nesutinka ekonomistas Gitanas Nausėda. Žinomo profesionalo teigimu, sėkmę kaip tik galima įvertinti laiku, kuris skiriamas mintims ne apie pinigus, o apie bet ką kita. O jei pajuntate, jog trūksta šimto eurų – geriau ne taupyti, o prasimanyti, iš kur juos gauti, tvirtina ekonomistas ir tai įrodo asmeniniu pavyzdžiu.

„Jei žmogus 99 proc. savo laiko galvoja apie tai, kaip jam prasimanyti pinigų, kažkas yra negerai. Veikiausiai tas žmogus gyvena neturtingai. O jei pasiekiamas lygis, kai nereikia apie pinigus mąstyti kiekvieną minutę, reiškia, jis gyvenama pakankamai pasiturinčiai“, – savo formule LRT TELEVIZIJOS laidoje „Beatos virtuvė“ dalijasi G. Nausėda.

Ekonomistas pastebi, jog vyresnės kartos žmonės yra įpratę taupyti, tačiau jis pats mąstantis kitaip – jei trūksta šimto eurų, reikia juos prasimanyti.

„Kai man buvo 19 metų, iš tėvų gaudavau 40 rublių paramą ir tokio paties dydžio stipendiją. Gyvenau gana plačiai, ir galiausiai pamačiau, kad artimiausias dvi savaites visiškai neturėsiu pinigų. Nuvažiavau į bazę už Vilniaus, kartu su kitais iškroviau vagoną daržovių ir gavau 10 rublių. Tai man buvo aukso vertės pinigai“, – kalba G. Nausėda.

Paklaustas, kaip reikėtų teisingai taupyti, žinomas profesionalas nestokoja saviironijos – anot jo, ekonomistai paprastai būna labai prasti ekonomai. „Dažnai nutinka taip, kad garsieji ekonomistai, kurie moko kitus gyventi ir tvarkyti makroekonomiką, asmeniniame ūkyje nedemonstruoja užkrečiančio pavyzdžio. Sau šioje srityje taip pat turiu priekaištų“, – šypsosi G. Nausėda.

Visas pokalbis – vaizdo įraše.