Gyvenimas

2018.01.19 20:00

„Klausimėlis“: ką žinote apie gydytojus?

LRT TELEVIZIJOS laida „Klausimėlis“, LRT.lt2018.01.19 20:00

Lietuviška tradicija ką nors būtinai įgrūsti į balto chalato kišenę, regis, pamažu jau nyksta. Tai – viena iš temų laidoje „Klausimėlis“, kur Lietuvos gatvių praeiviai dalinasi žiniomis apie gydytojus. 

„Gydytojai turėtų uždirbti po 5 tūkst, eurų. Žinot, koks gydytojo darbas yra sudėtingas? Sunku. Čia tokias smegenis reikia turėti, Jie operacijas daro po 20 valandų, o kokios pinigus gauna?“ – stebisi viena praeivių. Tuo tarpu kita įsitikinusi, kad pakaktų ir 700 eurų algos. trečioji praeivė mano, kad gydytojams mokytis pakanka 5–6 metų: „O tada – peilį į rankas ir pjaut.“

Dažnai gydymo rezultatai priklauso ne tik nuo gydytojo, bet ir nuo paciento bei jo artimųjų, todėl svarbu, kad tai būtų viena komanda. Taip sako Kauno klinikų direktorius medicinai ir slaugai Kęstutis Stašaitis. 

„Mūsų darbas – sudėlioti tikslus, panaudoti žinias, kurias mes turime, jas labai aiškiai išaiškinti pacientui ir sudaryti bendrą komandą tam tikslui pasiekti“, – kalba jis. 

Taigi, net ir labai išsilavinęs žiūrovas „Klausimėlyje“ sužinos ką nors nauja: drauge su praeiviais laidos temą paaiškina ir geriausi tos srities žinovai. Kartais labai netikėtoje versijoje pasitaiko ir dalis tiesos, – sako ekspertai.

Plačiau, ką apie gydytojus žino praeiviai, – laidoje „Klausimėlisׅ“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt