Gyvenimas

2022.01.14 12:37

Į gyvūnų prieglaudą įsisukusi vėtra per porą sekundžių išdarkė pusšimtį voljerų, išsilakstė persigandę šunys

Viktorija Lideikytė, LRT.lt2022.01.14 12:37

Penktadienį per šalį praūžusi vėtra neaplenkė ir Klaipėdos rajono – vos per porą sekundžių uraganinis vėjas nuniokojo kone pusšimtį Glaudėnų kaime įsikūrusios gyvūnų prieglaudos voljerų. Visą rytą persigandusių ir išsilaksčiusių šunų ieškoję prieglaudos darbuotojai šaukiasi žmonių pagalbos.

Portalo LRT.lt kalbinta VšĮ „Būk mano draugas“ steigėja ir direktorė Galina Kučinskienė pasakojo, kad vėtra į prieglaudos kiemą įsisuko penktadienį, 9 valandą ryto. „Ne naktį, ne kada, o devintą ryto. Vėjas viską ištampė, nuniokojo per 40 voljerų. Pabėgo juose gyvenę šunys. Ir viskas truko ne 2–3 minutes, o lygiai 2–3 sekundes“, – sakė G. Kučinskienė.

Ką sugeba, stichija parodė į darbą jau atėjusių prieglaudos darbuotojų akyse. G. Kučinskienė pasidžiaugė, kad nė vienas jų nenukentėjo.

Per porą valandų pavyko sugauti ir beveik visus persigandusius bei išsilaksčiusius šunis. „Jau beveik visus sugavome, liko trys. Du žinome, kur laksto, vieno dar neradome“, – penktadienio vidurdienį komentavo moteris.

Šunis operatyviai surado ir į prieglaudą sugrąžino darbuotojai. „Juk gyvūnai juos pažįsta, darbuotojai žino, kokiame voljere koks gyvūnas gyveno. Iš karto bėgome, ieškojome, kurie gyvūnai lakstė masiškai, griebėme visus iš eilės, nešėme, kišome, kur tik kas galėjome“, – apie nelaimę pasakojo prieglaudos vadovė.

Pasitarnavo ir seni, nebenaudojami, bet dar neišardyti voljerai. Tiesa, dalies vėjo suardytų voljerų atstatyti jau, ko gero, nepavyks, sako G. Kučinskienė. Todėl prieglaudai labai reikalinga tiek fizinė, tiek finansinė pagalba.

„Labai reikalingi stiprūs vyrai, kurie išmano statybinius darbus. Žinoma, reikalinga ir finansinė parama, todėl, kad vien su voljerų atstatymu jau nebeapsieisime“, – apgailestavo G. Kučinskienė. Portalui LRT.lt nuniokotos prieglaudos vaizdo įrašu leidusi pasidalinti Deimantė Pečkaitienė pridūrė, kad norintieji padėti žmonės atvyktų su įrankiais, mat jų gali pritrūkti.

G. Kučinskienė sakė, kad penktadienio popietę Klaipėdos kraštą vis dar talžo smarkus vėjas, nors ir nebe toks, kaip ryte. Susitelkę prieglaudos darbuotojai bando iki vakaro suspėti pasirūpinti, kad gyvūnai turėtų, kur saugiai ir patogiai praleisti naktį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt