Gyvenimas

2022.01.15 15:49

„Beatos virtuvėje“ – visame pasaulyje žinomos daniškos bandelės: ir pusryčiams, ir pietums, ir vakarienei

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2022.01.15 15:49

LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ kūrėja ir vedėja Beata Nicholson kviečia pasigaminti visame pasaulyje populiarių daniškų bandelių. Būkite tikri – paruošti šias bandeles kur kas paprasčiau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

„Daniškos bandelės nuo kruasanų skiriasi, nes jose daugiau saldumo, riebumo ir kiaušinių. Tradicinė sluoksniuota kruasanų tešla gal labiau yra prancūziška tradicija“, – pastebi B. Nicholson.

Užminkę tešlą, nuspręskite, ką dėsite į bandelių vidų. „Visi esate matę ir ragavę, kai bandelės viduryje būna kremas ar uogienė arba persikas. Būna ir šokolado gabaliukų. Aš padarysiu tai, kas man skaniausia – tai yra varškė ir uogienė“, – sako laidos vedėja ir priduria, kad Danijoje toks įdaras nėra tradicinis, mat varškė šioje šalyje – kitokia nei Lietuvoje.

Iš B. Nicholson nurodytų ingredientų iškepsite maždaug 20 bandelių. Pabaigoje, kad kepdamos gražiai pagelstų, kiekvieną bandelę patepkite kiaušinio plakiniu.

„Kepsime 180 laipsnių orkaitėje, kaitinimas iš viršaus ir apačios. Gali būti aukštesnė temperatūra. Bandeles dėkime kuo žemiau, nebūtinai ant dugno, kad kaitintų daugiau iš apačios. Reikia, kad iškeptų visi bandelės sluoksniai, – nurodo B. Nicholson ir kviečia išbandyti receptą: – Ačiū danams, paleidusiems į pasaulį tokią bandelę. Galime džiaugtis ja ir pusryčiams, ir pietums, ir vakarienei.“

Daniškoms bandelėms reikės:

250 ml pieno,

60 g cukraus,

7 g sausų mielių,

400 g miltų,

200 g sviesto,

1 kiaušinio,

žiupsnio druskos.

Įdarui:

300 g varškės,

1 šaukštas krakmolo,

1 šaukštelis vanilinio cukraus,

50 g cukraus,

1 kiaušinio,

mėgstamos uogienės,

1 kiaušinio plakiniui.

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Jas mėgo net Karlsonas: Beatos virtuvėje – paprastai gaminamos ir visame pasaulyje žinomos daniškos bandelės
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt