Gyvenimas

2022.01.13 19:20

„Perregimas“ kotedžas: mažoje erdvėje sutalpino daug patalpų, bet išsaugojo atvirumo aplinkai jausmą

LRT PLIUS laida „Veranda“, LRT.lt2022.01.13 19:20

„Perregimas“ kotedžas – taip galėtų būti vadinamas būstas, prie kurio kūrimo prisidėjo architektas Andrius Raudonikis. Pasak LRT PLIUS laidos „Veranda“ pašnekovo, mažoje erdvėje teko sutalpinti daug patalpų, tačiau sėkmingai pavyko išsaugoti atvirumo pojūtį. Tai lėmė daugybė langų, per kuriuos gamta susilieja su namais ir viskas virsta erdviu vientisumu.

Laidoje architektas, interjero dizaineris A. Raudonikis pristatė kurtą interjerą, kurio pagrindinė užduotis buvo, kaip nestandartinėje erdvėje sukurti jaukius namus. Pirmiausia teko susitvarkyti su maža kvadratūra, kurioje sutilpo nemažai patalpų.

„Dar tos visos patalpos beveik visur turi langus, ypač pirmo aukšto svetainės erdvė. Tai netipinė užduotis. Labiausiai norėjosi kuo labiau išlaikyti erdvės jausmą ir neuždangstyti to namo pliusų“, – pasakoja architektas.

Pirmame aukšte kone per visą patalpos perimetrą – langai per visą aukštį.

Gyvenimas perregimame kotedže: atvirumo aplinkai jausmas ir privatumą sergstinčios užuolaidos

„Langus matėme kaip didelį pliusą, bet, aišku, ne kiekvienam žmogui su tuo susigyventi. Tai labai neįprasta, kai visi pripratę gyventi butuose užsidarę. Visą laiką turėjome užduotį turėti galimybę maksimaliai prisidengti. Savaime aišku, tai užuolaidos, tiesiog šiuo atveju padarėme elektrines, kas gali supaprastinti pastovų tikrai ilgų užuolaidų stumdymą“, – komentuoja pašnekovas.

Interjero pagrindinės medžiagos – įvairių formų ir faktūrų medis bei išraiškingesnis akcentinis akmuo. Kai kur tapetai, bet labai neutralūs, neišryškinti, kad faktūrų ir formų mažoje erdvėje nebūtų per daug. Prie akmens ir medžio prisideda balta spalva ir dar keletas kaip akcentai: žalia, rausva, auksinė.

„Aukso elementai papildo, bet nėra akcentiniai, labiau pereinamieji. Didžiausias akcentas – žalios baro kėdės, kurių užteko šitai erdvei, kad suteiktų gyvumo“, – pažymi A. Raudonikis.

Pagrindinis visą pirmo aukšto erdvę apimantis akcentas, architekto manymu, iš pagaliukų padarytas apvadas aplink lubas. Ši interjero detalė susieja pastato išorę su vidumi. Apšviestas šis apvadas ir tampa akcentu, sukuria jaukų apšvietimą.

„Visi baldiniai, medžio sprendimai nėra lygūs, turi apvadėlių, juostelių ir taip toliau. Tai vis dėlto daryta siekiant suteikti klasikinio interjero įspūdį.

Bendrai kotedžas yra maždaug 80 kvadratinių metrų, kiekviename aukšte – po 40 kvadratinių metrų, terasa viršuje irgi. Pirmame aukšte yra svetainė, įėjimo holas, tualetas ir rūbinė, o antrame – laiptinė, tėvų miegamasis, tėvų rūbinė, vonios kambarys ir vaiko, darbo kambarys“, – apibendrina interjero dizaineris.

Išskirtinis dalykas pirmame aukšte – tik vienas virtuvės ir tualeto tūris. Tai išsiskiria žiūrint tiek į pastatą iš išorės, tiek būnant viduje. Tėvų miegamasis viršuje – neapkrauta erdvė, bet yra medžiaginė siena su intarpiniais akcentais.

„Laiptinės turėklai, kad nesumažintume erdvės, buvo daryti stikliniai, bet, kad nepaliktume per modernaus įvaizdžio, buvo sujungti su po laiptais įrengtos spintelės klasikiniais apvadais. Jie ant stiklo sukuria spintos pratęsimą, tuo pačiu tas turėklas neatrodo erdvėje keistai.

Visos formos atsiranda ne šiaip sau. Šiaip sau formų nedėjome, visos formos atsirado dėl to, kad reikalavo tas kampas, tas sprendimas, ta vieta taip užbaigti kompoziciją. Baras – stačiakampis, aplink daug aštrių formų, tai baro šviestuvą pasirinkome apvalesnių formų, kurios šiek tiek suminkštintų aplinką“, – pasakoja A. Raudonikis.

Plačiau – gruodžio 25 d. laidos „Veranda“ įraše.

Parengė Indrė Motuzienė.

Gyvenimas perregimame kotedže: atvirumo aplinkai jausmas ir privatumą sergstinčios užuolaidos
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt