Gyvenimas

2021.12.09 07:31

Sulaikytas įtariamasis, galimai padegęs kalėdinę eglę Niujorke: 49 metų vyro veiksmų motyvai neatskleidžiami

BNS2021.12.09 07:31

Niujorko policija trečiadienį sulaikė vyrą, kaip įtariama, ankstesnę naktį padegusį didžiulę Kalėdų eglę, stovinčią prie televizijos „Fox News“ būstinės.

49 metų vyrui gresia kaltinimai padegimu. Apie vidurnaktį (trečiadienį 7 val. Lietuvos laiku) jis buvo pastebėtas besiropšiantis ant konstrukcijų, laikančių 15 m aukščio eglutę Manhatano centre.

Tuomet kalėdinė eglutė užsiliepsnojo – ši vaizdą užfiksavo apsaugos kamera.

Sulaikytasis turėjo žiebtuvėlį, bet policija kol kas nėra tikra, ar vyras pasinaudojo kokiomis nors degiomis medžiagomis, kad sukeltų gaisrą. Incidento aplinkybes nuodugniai ištirs priešgaisrinis departamentas, nurodė pareigūnai.

Gaisras buvo greitai užgesintas; žmonės per šį incidentą nenukentėjo.

Policija dar neįvardijo incidento motyvų, bet bendrovės „Fox News Media“ vadovė Suzanne Scott pasmerkė „piktybišką padegimo išpuolį“.

Konservatyvios pakraipos televizijos generalinė direktorė piktinosi „tyčiniu ir įžūliu bailumo aktu“, taip pat pažadėjo, kad toje pat vietoje, 6-osios aveniu ir 48-osios gatvės sankryžoje, neilgai trukus bus pastatyta nauja eglė – „kaip žinia, kad ramybė, šviesa ir džiaugsmas galimi net ir per tokį tamsų momentą kaip šis“.

„Fox News“ pranešė, kad eglutė buvo papuošta apie 10 tūkst. stiklinių žaisliukų ir 100 tūkst. švieselių. Ši kalėdinė puošmena stovėjo už kelių kvartalų nuo kitos didžiulės eglės, įžiebtos gruodžio pradžioje priešais Rockefellerio centrą. Pastaroji yra viena pagrindinių turistų traukos objektų Niujorke šventiniu laikotarpiu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt