Gyvenimas

2021.12.08 13:43

Augalinė mityba. Nori – gali atrasti: marcipaniniai saldainiai

LRT.lt2021.12.08 13:43

Augaliniai produktai – neatsiejama visavertės mitybos dalis. O ar pasiryžtumėte bent kartą per savaitę išmėginti naujus augalinius patiekalus? Šią savaitę kviečiame išbandyti marcipaninius saldainius.

Kartu su organizacija „Gyvi gali“ ir projektu „Nori gali“ padėsime Jums į savo racioną įtraukti daugiau vaisių, daržovių, kruopų, ankštinių produktų, rašoma organizacijos pranešime. Projektas įkvepia augalinio – sotaus ir skanaus – maisto atradimams.

Jei anksčiau šventiniu laikotarpiu jums rimtai grėsdavo perdozavimas nuo kalėdinių šokoladinių senelių, šiemet iškeiskite juos į naminius marcipaninius saldainius.

Reikės:

2 puodelių migdolų miltų (smulkių, be luobelių)

200 g cukraus pudros

1 v. š. migdolų esencijos

1 a. š. rožių vandens esencijos (nebūtinai)

4 v. š. filtruoto vandens

150 g juodo kokybiško šokolado (ne mažiau 70% kakavos, veganiško)

1 v. š. kokosų aliejaus

Kaip gaminti:

Į maisto smulkintuvą beriame migdolų miltus, cukraus pudrą ir esencijas. Naudojame „S” formos peiliuką. Maišome apie 5 minutes, kol ingredientai pradės lipti tarpusavy. Įpilame 4 valgomuosius šaukštus vandens ir maišome toliau. Masė turėtų pradėti lipti kartu ir formuotis į gumulą. Išimame ir baigiame formuoti rankomis. Dedame į šaldytuvą 15-20 minučių.

Ant sviestinio popieriaus formuojame norimos formos saldainius. Suformuotus saldainius dedame į šaldymo kamerą 20 minučių.

Mikrobangų krosnelėje dubenėlyje ištirpiname šokoladą ir kokosų aliejų. Kaitiname 10 sekundžių intervalais pusantros minutės vis maišant. Po vieną dedame marcipaninius saldainius, padengiame šokoladu ir perkeliame ant lentelės ar lėkštės su sviestiniu popieriumi. Kartojame, kol visi saldainiai bus padengti šokoladu. Leidžiame šokoladui išdžiūti ir sutvirtėti.

Sandarioje dėžutėje šaldytuve galima laikyti savaitę.

Skanaus!

Už šios savaitės receptą dėkojame tinklaraščiui @plantasticblondie.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt