Gyvenimas

2021.12.06 15:52

Kauno eglės kūrėjai praneša geras naujienas: žaliaskarė visiškai atstatyta, gal net dar gražesnė

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.12.06 15:52

Po šeštadienį įvykdyto padegimo pirmadienio pavakarę Kauno Kalėdų eglutė vėl tokia pati, kokia buvo, – šventiška ir šviečianti. Eglutės išorės atkūrimo darbai baigti. Tiesa, pasak jos kūrėjų, dar laukia praeiviams nematomi darbai konstrukcijos viduje.

Eglutę atstatanti komanda Kauno Rotušės aikštėje darbavosi nuo pat šeštadienio paryčiais įvykusio incidento.

Kalėdinio miestelio organizatoriai Kaune: žmones nuo eglutės apsaugojome, eglutės nuo vieno žmogaus, deja, ne

Pasak vieno iš Kauno kalėdinės eglės kūrėjų Tomo Šmidto, sudėtingiausia buvo atkurti elektros instaliaciją, iš naujo dirbtuvėse teko kurti ir smilgas. Sugadinta – mažiau nei trečdalis eglės.

„Sudegė 60 smilgų, apie 120 girliandų, 15 blyksių, 20 proc. elektros instaliacijos eglės viduje. Mes po egle, būtent toje vietoje, kur padegė padegėjas, buvome susidėję įrankius, laidus, jei kartais prireiktų – ir tai sudegė“, – kalbėjo T. Šmidtas ir džiaugėsi visą savaitgalį įvairiausią pagalbą siūliusiais kauniečiais.

„Ir saldainių, ir kavos nešė, netgi pinigėlių siūlė“, – kalbėjo T. Šmidtas.

Pirmadienį pavakarę eglės kūrėjas konstatavo: „Iš išorės eglė visiškai atstatyta. Gal net dar gražesnė.“ Tiesa, liko nematomų darbų – kūrėjams dar teks pasidarbuoti konstrukcijos viduje.

LRT.lt primena, kad Kauno galėtų eglė padegta naktį iš penktadienio į šeštadienį. Įtariamas padegėjas netrukus sulaikytas ir pristatytas į ligoninę. Vyrui miesto savivaldybė ruošia ieškinį, kad būtų atlyginta padaryta žala, kuri šiuo metu dar yra skaičiuojama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt