Gyvenimas

2021.12.07 08:47

Vyras norėjo mėlynos, žmona – žalios, tad namams pasirinkta elektrinė spalva, o detalėms – bronza

LRT PLIUS laida „Veranda“, LRT.lt2021.12.07 08:47

Išsiskyrus namų šeimininkų norams dėl namuose vyrausiančios spalvos prieita prie kompromiso: nei žalia, nei mėlyna, o elektrinė spalva. Interjero dizainerė Rugilė Jautakaitė LRT PLIUS laidoje „Veranda“ pasakoja, kad ši spalva prigesinta, kad nepabostų ir neerzintų, o erdvėms gyvumo suteikia oranžinės ir bronzos detalės, kaip pagalvėlės ar rankenos.

Namuose Pavilnyje vyrauja medis ir elektrinė spalva – taip atrodo interjero dizainerės R. Jautakaitės darbas. Apie 90 kvadratinių metrų užimančiame name, suplanuotame be vizualizacijų, pritaikyta neįprasta šviestuvų schema.

„Kai name yra šlaitinės lubos, dažniausiai visi šviestuviukus įmontuoja, kad būtų kuo mažiau, nes labai sudėtingai atrodo, labai sudėtinga išspręsti tas šlaitines lubas. Kai klientams pasiūliau visur dėti kabančius šviestuvus, tikrai buvo klaustukų, ar derės tie šviestuvai, gal per daug, gal maišys, bet kai atsiveria tokia didelė erdvė ir lubos, kurias norėtųsi užpildyti, man atrodo, tie šviestuvai tik papuošia. Tiesiog reikia nebijoti eksperimentuoti. Sprendimai, kurie ateina netikėčiausiai, būna geriausi“, – tiki interjero dizainerė.

Vonia atrodo kitaip, nei likęs interjeras. Ją šeimininkų prašymu dizainerė suplanavo tamsią ir prabangią.

„Vonios interjeras pradėtas dėlioti nuo akcentinių plytelių. Buvo klausimas, ar mėlynai, ar žaliai. Bet plytelės yra toks dalykas: eini, ieškai ir arba randi, arba nerandi. Sprendimas buvo toks, kad sakiau: dedame tą gražią samanų spalvą, kuri įsilietų į tamsų interjerą. Samanų spalva negali atsibosti, ji tokia natūrali mūsų prigimčiai.

Labai daug šarmo prideda vonios veidrodžio apšvietimas. Kai jį įjungiame, apsišviečia plytelės, kurios yra už veidrodžio, padaro tokį gražų žalią ažūrą. Visa tai susijungia į bendrą koncepciją, žalią spalvą“, – pasakoja R. Jautakaitė.

Originalūs sprendimai namuose Pavilnyje: vyraujanti elektrinė spalva ir pritaikyta neįprasta šviestuvų schema

Nors pradžioje iškilo du norai – vyras norėjo mėlynos, o žmona – žalios spalvos, vėliau diskutuojant rastas sprendimas – elektrinė. Ji sujungia viso namo spalvų sprendinius.

„Interjeras pradėtas rinkti nuo monumentalių dalykų. Tai grindys, nes jos parinktos natūralaus ąžuolo spalvos, tad pačios yra ryškios, atkreipiančios dėmesį. Jeigu prie jų derintume kitas ryškias spalvas, gal būtų šiek tiek per daug. Priėjome sprendimą, kad renkamės šiltą elektrinę spalvą. Ne šiltą, bet prislopintą, kuri neerzintų po kokių 5 metų, kad nebūtų taip: ta spalva atsibodo. Tad ši spalva šiek tiek prigesinta ir gražiai įsilieja į interjerą. Detalės sujungtos oranžine okros spalva. Pavyzdžiui, pufas ar pagalvėlės įneša gyvumo“, – kalba pašnekovė.

Miegamajame – geometrinių figūrų raštą atkartojantis tapetas. Čia – ir šeimininkei sukurta vieta – buduarinis staliukas ir kitos privalomos detalės.

„Miegamasis tokia zona, kurios tamsios nepadarysi, o jeigu padarysi, tai greitu laiku gailėsiesi. Norėjosi padaryti šviesiau ir tos žalios spalvos yra šiek tiek mažiau, bet pasirinkome užuolaidas. Jos yra pilkšvai mėtinės spalvos, užtat yra nuoroda į viso namo interjerą.

Miegamajame pasirinktos šiltesnės spalvos, neįkyrus tapetas, kurį išsirinko pati klientė iš mano siūlytų. Nudažyti sienas – pats paprasčiausias dalykas, bet šiuo metu randama labai daug gražių tapetų. Ko tik rinkoje nėra. Kodėl nepasirinkus įdomesnio sprendimo? Jeigu atsibosta, taigi galima pasikeisti“, – komentuoja interjero dizainerė.

Virtuvėje derinamos net penkios spalvos. Svetainės akcentas – mediniai tašeliai. Vis dėlto dizainerė išskiria dar vieną namų erdvę – tambūrą.

„Man pats gražiausias ir mieliausias dalykas yra koridorius su tambūro spinta. Netikėtai gražiai išėjo. Tik atėję į namus visi iš karto pamato. Niekada nenuvertinkite tambūro, jį mažomis detalėmis papuošus iš karto visai kitas jausmas. Jeigu padarysite netvarkingą ar skirsite mažai dėmesio, tai bus niūrokas vaizdas.

Galiu pasakyti, kad detalės turi labai didelę reikšmę. Pavyzdžiui, bronzos spalvos rankenėlės ir koridoriuje pakabinti tokios pačios spalvos šviestuvai suriša viską į visumą“, – pasakoja pašnekovė.

Plačiau – spalio 23 d. laidos „Veranda“ įraše.

Parengė Indrė Motuzienė.

Originalūs sprendimai namuose Pavilnyje: vyraujanti elektrinė spalva ir pritaikyta neįprasta šviestuvų schema
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt