Gyvenimas

2021.12.06 18:43

Firminis Vytaro Radzevičiaus Kūčių patiekalas – „Šabalbonų“ mišrainė: receptas keliauja iš kartos į kartą

Viktorija Lideikytė, LRT.lt2021.12.06 18:43

Kas yra „šabalbonai“, žino tikrai ne visi. Pasirodo, taip anksčiau kai kur Lietuvoje vadintos pupelės. Žurnalistui, keliautojui Vytarui Radzevičiui gerai pažįstamas ne tik šis žodis – metai iš metų jo giminė per Kūčias kasmet vaišinasi pagal iš kartos į kartą perduodamą receptą paruošta „Šabalbonų“ mišraine.

Portalas LRT.lt tęsia publikacijų ciklą „Šventinis meniu“ ir kviečia sužinoti, be kokių patiekalų savo žiemos švenčių stalo neįsivaizduoja žinomi šalies žmonės.

„Paprasta padaryti, skani valgyti“, – taip mišrainę, kurios receptą aprašė savo pirmoje knygoje ir tinklaraštyje „Pasaulio puodai“ apibūdina V. Radzevičius. Kaip ją paruošti, jis pasidalijo ir su portalo LRT.lt skaitytojais.

Žurnalistas pasakoja, kad jo giminėje žaismingo skambesio žodis „šabalbonai“ gerai žinomas, mat jau daugybę metų, dažniausiai per Kūčias, gaminama „Šabalbonų“ mišrainė.

„Sunku paaiškinti recepto kilmę, bet greičiausiai jis yra žydiškas. Mano dėdina Nijolė sakydavo, kad tai senųjų vilniečių receptas. Jis ypač tinkamas Kūčių ir Kalėdų stalui“, – sako V. Radzevičius.

Ruošdami šią mišrainę, prie puodų užtruksite apie pusvalandį, o pamaitinsite net 4–6 valgytojus.

Vytaro Radzevičiaus „Šabalbonų“ mišrainei reikės:

– 2 stiklinių pupelių,

– 2–3 morkų,

– 1 svogūno,

– 200 g marinuotų grybų,

– 1 šaukšto majonezo,

– 2–3 šaukštų saulėgrąžų aliejaus,

– druskos, juodųjų pipirų, mairūno.

Gaminimas

1. Pupeles pamirkykite ir išvirkite. Morkas išvirkite su lupena, išvirę nulupkite ir supjaustykite kubeliais.

2. Svogūną susmulkinkite ir pakepinkite aliejuje, kol pagels. Sudėkite grybus ir smulkintas morkas, dar šiek tiek viską pakepinkite. Gautą masę sumaišykite su pupelėmis, įberkite druskos, juodųjų pipirų, mairūno, įkrėskite majonezo ir išmaišykite.

3. Mišrainę patiekite šaltą.

Daugiau šventinių žinomų žmonių receptų rasite čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt