Gyvenimas

2021.12.04 22:07

Žaliaskarių šėlsmas Lietuvoje: pasigrožėkite, kaip pasipuošė Kalėdų laukiantys miestai

atnaujinta 23.22
LRT.lt2021.12.04 22:07

Šiomis dienomis Lietuvos miestus ir miestelius apgaubė artėjančių Kalėdų nuotaika. Vietos gyventojai džiaugiasi ne tik sužibusiomis žaliaskarėmis centrinėse aikštėse, bet skuba ir patys puošti savo kiemus.   

Prieš kelias dienas pasipuošė didieji miestai. Nuo šeštadienio savo Kalėdų simbolius turi ir Anykščiai, Šiauliai, Birštonas, Elektrėnai, Kretinga, Prienai, Skuodas, Telšiai, Visaginas, Jurbarkas, Šventoji, Marijampolė, Trakai.

Šeštadienio vakarą Kretingoje, Rotušės aikštėje, šėliojant nykštukams, sužibo jaukumu alsuojanti pagrindinė miesto eglė. Klasikinės puošybos karkasinė eglė šiemet kviečia džiaugsmingai pasitikti gražiausias metų šventes, skelbia Kretingos savivaldybė.

12 metrų aukščio eglei sukurti panaudota daugiau nei 700 gyvų žaliaskarių šakų, o papuošti kelios dešimtys žaisliukų bei kalėdiniai ornamentai, kurie nušvito tūkstančiais lempučių. Artėjančias gražiausias metų šventes Kretingos rajonas pasitinka pasidabinęs šimtais, galimai net tūkstančiais įvairiausių nykštukų. Kretingoje nykštukų pridygo ne tik kiemuose ar viešosiose erdvėse, bet ir Nykštukų alėjoje. Rajono gyventojai iki šventų Kalėdų kviečiami nykštukais puošti savo kiemus, langus ar vitrinas bei dalyvauti gražiausiai ir originaliausiai papuošto kiemo, lango ar vitrinos konkurse.

Gražiausios žiemos švenčių nuotaikos aplankė ir šiauliečius bei miesto svečius. Pasipuošusi baltu žiemos apklotu, Šiaulių Prisikėlimo aikštė ir jos prieigos suspindo – čia buvo įžiebta įvairiausiomis dekoracijomis papuošta pagrindinė miesto Kalėdų eglė, kuri miestiečius džiugins visą šventinį laikotarpį. Eglės įžiebimą papildė muzikinė pasaka ir šventinis koncertas.

Kalėdų eglė šeštadienį sužibo Birštone. Birštono turizmo informacijos centro filmuką galite pamatyti čia:

Magiškas švenčių laukimas, pamažu apimantis Lietuvos miestus ir miestelius, neaplenkė ir Birštono kurorto, skelbia „Visit Birštonas“.

Šventinių renginių maratonas prasidėjo gruodžio 4 d. pagrindinės miesto eglės įžiebimu. Jau pavakarę savivaldybės gatvėse buvo galima išvysti Kalėdomobilio ir oreivių, surengusių ugnies paradą, karavaną. Ne vienas birštonietis Kalėdų Senelį išvydo ir savo kieme. O į eglės įžiebimo šventę, kurioje netrūko geros muzikos, jis atsivežė keletą draugiškų bei labai fotogeniškų baltųjų lokių.

Birštoniečiai ir miesto svečiai laukiami sanatorijos „Versmė“ (B. Sruogos g.9) Kalėdų miestelyje. Žibančių eglučių parkas – unikali vieta nusifotografuoti #KalėdiškaiBirštone – nepaliks abejingų, tikina miesto šeimininkai.

Kalėdų dvasia jau justi ir Marijampolėje. Kad įžiebta auksinė eglė, feisbuke pasidžiaugė miesto meras Povilas Isoda.

„Nors vis dar su apribojimais, bet šiemet jau gyvai susitinkame viename gražiausių renginių, nes Kalėdos visiems yra Kalėdos, nesvarbu, tu jaunas ar senas, ir per šį gražiausių metų švenčių laukimo laikotarpį mes visi tampame šiek tiek geresni“, – pasidalijo meras.

Šeštadienio vakarą ir Anykščiai paskelbė žiemos švenčių laukimo pradžią. Miestą apgaubė šviečiantys angelai, A. Baranausko aikštėje nušvito svarbiausias žiemos švenčių simbolis eglė, naujai nušvito septynių eglių kompozicija Tilto g. komplekse esančioje terasoje ant Šventosios upės kranto.

Sutvisko ir pagrindinė Skuodo miesto Kalėdų eglė, taip pat visame mieste sužibėjo žiemos papuošimai.

Prie žaliaskares jau įžiebusių miestų gruodžio 4 d. prisijungė ir Jurbarkas. Žaliaskarė, kurią šiais metais miestui padovanojo Skirsnemunės seniūnijos Molynės kaimo gyventojai Edita ir Gintaras Alksniai, nušvito Jurbarko Dvaro parke. Tūkstančiais lempučių sužibusi eglė jurbarkiečius ir miesto svečius apgaubė tikra jaukumo skraiste.

Žiemos švenčių skraistė apgaubė Trakus, kai šeštadienio vakarą čia nušvito dvi puošnios kalėdinės eglės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt