Gyvenimas

2021.12.04 07:14

Pradėti naktį padegtos Kauno eglutės atstatymo darbai – visiškai atkurta bus tik kitą savaitę

atnaujinta 20.37
LRT.lt, LRT RADIJAS2021.12.04 07:14

Naktį iš penktadienio į šeštadienį padegta Kauno Rotušės aikštėje stovinti Kalėdų eglė. Apie tai feisbuke praneša Kauno savivaldybė ir Lietuvos policija. Sulaikant pasišalinusį asmenį, sužalotas policijos pareigūnas. „Panorama“ skelbia, kad ir sulaikytasis nuvežtas į gydymo įstaigą.

Išdegė apie 15 kv. metrų eglės dekoracijų ir konstrukcijų.

Kaune dirbanti LRT žuralistė Kristina Karlonė perpiet pranešė, kad eglės atstatymo darbai jau yra pradėti – pirmiausia išdegusios vietos dengiamos eglišakiais.

„Eglės atstatymo darbai jau prasidėjo. Jie vyksta Rotušės aikštėje. Vieta aptverta tvora, atvežti eglišakiai, jais pradedamos kaišyti išdegusios vietos“, – teigė K. Karolonė.

Anot jos, prie eglės yra atvykusi ir jos kūrėja, menininkė Jolanta Šmidtienė, kuri tvirtina, kad šiuo metu padaryta gerokai didesnė emocinė nei finansinė žala.

„Finansinė žala dar yra skaičiuojama. Autorė sako, kad turbūt jau kitą savaitę eglė turėtų būti tokio paties vaizdo, kaip ir buvo. Vienos dekoracijos dirbtuvėse plaunamos, apdegusios yra valomos. Kitos yra užsakytos, gaminamos naujos. Taip pat atvažiuoja ir naujos girliandos. Atkurti šventinį apšvietimą bus vienas sudėtingiausių iššūkių, nes visos girliandos yra sujungtos į vieną tinklą, tad visai komandai teks įdėti nemažai pastangų“ – tvirtino LRT reporterė.

Kauno savivaldybės atstovas Tomas Jarusevičius LRT TELEVIZIJAI šeštadienio rytą teigė, kad eglutė bus atstatyta, nors daugiausia problemų kils su girliandomis.

„Geroji žinia yra tai, kad praėjus vos keletui valandų po nelemto incidento čia jau pradėjo dirbti eglutės kūrėjų komanda ir kaip tik šiuo metu savo sandėlyje jie jau dirba ties dekoracijomis, bandydami jas atkurti, sutvarkyti, sutaisyti ir paruošti naujas. Dar nesulaukus vidurdienio čia jau turėtų kilti į viršų bokšteliai, kurie pasiruošę, atvykę į Rotušės aikštę, ir turėtų prasidėti eglutės atstatymo darbai. Turbūt Kalėdos vis dėlto į Kauną tikrai ateis“, – patikino T. Jarusevičius.

LRT.lt primena, kad apie įvykį savo feisbuk paskyroje pasidalino Kauno miesto savivaldybė.

„Sunku surasti deramus žodžius žiniai, kurią tenka pranešti čia ir dabar. Deja, bet kartais net ir patys gražiausi dalykai gali akimirksniu pavirsti liūdnomis grimasomis.

Šiąnakt atvira liepsna degė pagrindinė šių dienų Kauno puošmena – Kalėdų eglutė Rotušės aikštėje.

Laimė, žmonės nenukentėjo. Ugniagesiai buvo maksimaliai operatyvūs. Ačiū Jiems!

Įvykio aplinkybes ir gaisro priežastis nustatinėja ekspertai. Tikime, kad viskas paaiškės, tad kol kas spėlioti anksčiau laiko nėra jokios prasmės.

Vis dėlto, jei tai buvo piktavališkų veiksmų pasekmė, jų autoriui rastume griežtesnių apibūdinimų nei vien tik Grinčo epitetas.

Neprarandame vilčių, kad po detalesnės apžiūros bus surastas sprendimas, kaip šį unikalų Kalėdų simbolį kuo greičiau atkurti, kad visi su pasigėrėjimu ir toliau mėgautųsi jo grožiu.

PAPILDYTA (4.05 val.): Kauno policija demonstruoja aukštąjį pilotažą. Kol kas oficialiai nepatvirtintais duomenimis, sulaikytas automobiliu pasišalinęs įtariamasis.

Pagarba ir padėka pareigūnams!

Tuo metu eglutės kūrėjų komanda jau dirba Rotušės aikštėje šalindami gaisro padarinius“, – rašoma Kauno savivaldybės feisbuke.

„Naktį padegta Kauno kalėdų eglė, kolegos ugniagesiai ugnį užgesino, niekas nenukentėjo.

Operatyviai sureagavę patruliai, maždaug po 15 minučių sulaikė su automobiliu iš įvykio vietos pasišalinusį įtariamą padegėją.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl turto sugadinimo”, – skelbia Lietuvos policija.

Kiek vėliau išplatintame pranešime policija skelbė, kad sulaikant 1982 m. gimusį įtariamąjį buvo sužalotas policijos pareigūnas.

„Gruodžio 4 d. apie 1 val. 40 min. Kaune, Rotušės a., prie stovinčios eglės privažiavo automobilis „Mitsubichi ASX“ iš kurio išlipęs vairuotojas apipylė eglę degiu skysčiu ir ją padegęs pasišalino su automobiliu. 1 val. 57 min. Kaune, A. Juozapavičiaus pr., sulaikant pasišalinusį asmenį buvo sužalotas Kauno apskr. VPK pareigūnas (g. 2000 m.), kuris, suteikus med. pagalbą, gydomas ambulatoriškai“, – informavo policija.

Kaip LRT RADIJUI tegė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vadovas Ramūnas Matonis, įtariamojo motyvai kol kas nėra aiškūs.

„Motyvai kol kas neaiškūs. Tai 39 metų vyras. Jis bus apklaustas ir galbūt jo motyvai paaiškės apklausos metu. Yra pradėta ikiteisminis tyrimas dėl svetimo turto sugadinimo. To tyrimo metu ir bus išsiaiškintos visos aplinkybės“, – LRT RADIJUI teigė R. Matonis.

Jo teigimu, sulaikant įtariamąjį asmuo buvo blaivus.

Kokia žala padaryta, anot policijos atstovo, turės įvertinti eglės kūrėjai. „Žala šiuo metu nėra aiški“, – tvirtino R. Matonis.

„Ta vieta stebima vaizdo kameromis. Pareigūnams pavyko operatyviai sureaguoti, pastebėti tą automobilį netoliese. Buvo bandoma jį stabdyti. Pradžioje dar nevykdė pareigūnų reikalavimų sustoti. Dėl to įvyko minimalus eismo įvykis ir sulaikant asmenį buvo šiek tiek sužalotas pareigūnas, tačiau sužalojimas nėra sunkus. Pareigūnai jį sėkmingai sulaukė ir pristatė į policijos komisariatą“, – sakė R. Matonis.

Jis patikslino, kad sulaikant asmenį pareigūnui buvo sužalota koja ir kairės rankos alkūnė.

Anot R. Matonio, anksčiau policijai sulaikytas asmuo nebuvo žinomas.

Už padarytą pažeidimą įstatymai numato baudą, laisvės apribojimą, areštą, laisvės atėmimą iki penkerių metų.

Jeigu užfiksavote eglutės vaizdus, jais galite pasidalinti, siųsdami elektroniniu paštu portalas@lrt.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt