Gyvenimas

2021.12.03 21:52

Tauragėje įžiebta žaliaskarė ir unikali eglučių alėja

LRT.lt2021.12.03 21:52

Penktadienį Tauragės pilies aikštėje įžiebta pagrindinė miesto eglė ir vienintelė tokia Lietuvoje eglučių alėja. Šventinį vakarą mieste sužibo tūkstančiai lempučių, surengti muzikiniai pasirodymai, rašoma Tauragės rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Nurodoma, kad papuoštas miestas ir kultūriniai renginiai tauragiškius džiugins visą šventinį laikotarpį.

Papuošta baltais žaislais, tviskančiomis girliandomis, sujungtomis su šešiomis muzikinėmis pakylomis – tokia šių metų Kalėdų eglė įžiebta Tauragės pilies aikštė. Eglė – interaktyvi, aplink žaliaskarę įrengtos šešios pakylos, ant kurių užlipus eglutė nušvinta vis kita spalva, o fone suskamba puikiai žinomi kalėdiniai kūriniai.

Ypatingą vakarą tauragiškiai ir miesto svečiai pakviesti stebėti Demo šokių studijos ir vaikų mados teatro choreografinę-muzikinę pasaką „Kalėdų stebuklo belaukiant“, Karinos Krysko ir Jeronimo Miliaus koncertą, išgirsti Kalėdų senelio sveikinimą.

Bažnyčių gatvė virto Eglučių alėja – sužibo net 70 žaliaskarių

Pernai pirmą kartą įgyvendinta Eglučių alėjos iniciatyva sugrįžo su dviguba jėga – vos paskelbus naujieną apie tai, kad įstaigos, organizacijos, bendruomenės ir visi norintys jau gali registruotis ir miesto centre papuošti Eglutę, sulaukta didžiulio susidomėjimo. Visos 70 eglučių buvo rezervuotos vos per 1 valandą.

Prie iniciatyvos prisijungę tauragiškiai eglutes puošė su jų veiklą atspindinčiais atributais, detalėmis, drauge su kolegomis, pasitelkę kūrybiškumą. Šventinių eglučių alėja nusidriekė nuo Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčios iki Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios, prie kurios tradiciškai įkurta ir prakartėlė.

Pakili nuotaika viso šventinio laikotarpio metu

Mieste šventinę nuotaiką kurs ne tik pagrindinė miesto eglė, eglučių alėja, gatvių ir pastatų papuošimai, bet ir įvairūs renginiai, kurie Tauragėje tęsis visą gruodžio mėnesį.

„Kalėdos – stebuklingas metas, todėl ir Tauragėje norime sukurti pasaką, kurioje netrūktų šventinių papuošimų ir renginių, kurie džiugintų, įkvėptų bei sujungtų bendruomenes“, – sakė Tauragės rajono vicemerė Virginija Eičienė.

Pranešime rašoma, kad kiekvieną šio mėnesio sekmadienį Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje ir bažnyčios skvere vyks muzikiniai pasirodymai, o minėtame skvere išsirikiuos ir šventine nuotaika dalinsis tautodailininkų ir bendruomenių mugė.

Šv. Kūčių vakarą vyks iškilminga Prakartėlės šventinimo ceremonija, antrąją Kalėdų dieną Švč. Trejybės bažnyčioje suplanuotas styginių kvarteto „Chordos“ koncertas, o Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje – Gospel choro „Gloria“ kalėdinių giesmių koncertas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt