Gyvenimas

2021.12.03 21:22

Užburiančiu renginiu Alytus tapo Lietuvos kultūros sostine ir įžiebė Kalėdų eglę

LRT.lt2021.12.03 21:22

Įspūdingu šokio, muzikos, šviesų ir projekcijų reginiu „tilte“ penktadienio vakarą Alytus pradėjo Lietuvos kultūros sostinės metus, rašoma „Alytus 2022“ pranešime žiniasklaidai.

Pranešime rašoma, kad visa sujungiantys „Tiltai“ – Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės 2022 simbolis. Tiltai, jungiantys žmones, bendruomenes, praeitį ir dabartį, kultūrą ir kitas sritis, senąją ir jaunąją kartas. O visų kultūrinių tiltų pagrindas – žmogus. Tai tapo pagrindine Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės 2022 atidarymo bei eglės įžiebimo šventės ašimi.

Mini spektaklį primenančiame renginyje kūrybiškais akcentais sujungtos skirtingos kultūros ir meno sritys: dailė, muzika, šokis, teatras, literatūra. Tačiau svarbiausias čia – žmogus – tiltas į kultūrą.

Įspūdingoje trijų aukštų scenoje pasirodė tik iš Alytaus kilę kūrėjai – atlikėjai Rasa Serra, Indrė Anankaitė, Giedrius Leškevičius, grupė „Velvet“, šokių studijos „Aušrinė“ ir Alytaus jaunimo centro šokių studijos „Vakarė“ šokėjos, Alytaus miesto teatro aktoriai. Sceninį vyksmą papildančiose vaizdo projekcijose taip pat galėjome išvysti alytiškių ar iš Alytaus kilusių kultūros kūrėjų veidus.

„Prieš kelias savaites iš kito Lietuvos krašto – Neringos – į Alytų parvežiau gintarinį medelį – kultūros simbolį. Tai reiškia, kad nuo šios akimirkos Alytus oficialiai tampa Lietuvos kultūros sostine! Mano pats didžiausias noras, kad šis išdidžiai skambantis titulas nebūtų tik gražus pavadinimas. Labai norėčiau, kad kultūra iš tikrųjų sujungtų žmones. Kad tarp mūsų nebeliktų baimių, nepasitikėjimo, pavydo ir pykčio.

O šį vakarą norėčiau palinkėti jums visiems tikrų Kalėdų! Tokių Kalėdų, kurios sujungia šeimas, išsibarsčiusias po visą platų pasaulį. Kalėdų, kurios netikėtai ir visam laikui sugrąžina mylimus draugus iš Berlyno, Londono ar Oslo. Kalėdų, kurios suvienija susipykusius giminaičius ir kaimynus“, – su „Alytus 2022“ atidarymu ir artėjančiomis šventėmis sveikino Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

Įsimintinų, kupinų kultūros metų alytiškiams ir miesto svečiams palinkėjo kultūros viceministras Albinas Vilčinskas, perduodamas sveikinimus ir nuo kultūros ministro Simono Kairio.

Į Rotušės aikštę susirinkusiems bei stebintiems tiesioginę renginio transliaciją šis vakaras tapo dviguba švente – miesto širdyje sužibo kalėdinė eglė, šiemet išskirtinai puošta originaliais rankų darbo kankorėžiais, kuriuos gamino alytiškės Milena Platūkė ir Gabija Remeikaitė. Tradiciškai nušvito medžiai Rotušės aikštėje bei S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, raudonais „obuoliukais“ pasipuošė Senamiesčio skveras, o Jotvingių ir Pulko gatvėse daugiau šviesos skleis ant apšvietimo stulpų pakabinti žibintai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt