Gyvenimas

2021.12.04 12:34

Į Vilniaus rotušės aikštę įsisuko Kalėdų šurmulys: labdaros mugėje apsilankė ir pirmoji šalies ponia

LRT.lt2021.12.04 12:34

Žiemos švenčių nuotaika ir mugės šurmulys pirmąjį gruodžio šeštadienį įsisuko ir į Vilniaus rotušės aikštę – gruodžio 4 d. čia šurmuliuoja jau 19-oji Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė, o vakare laukia Rotušės aikštės Kalėdų eglės įžiebimas.

Kaip rašoma Vilniaus miesto savivaldybės pranešime žiniasklaidai, mugėje vilniečiams ir miesto svečiams savo šalių tradicijas pristato 23 valstybių atstovai, dalyvauja ir Tarptautinės mokyklos, Tarptautinės moterų asociacijos narės. Į mugę užsuko ir prezidentė Dalia Grybauskaitė, mugės atidarymo ceremonijoje visus pasveikino pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė bei iš Suomijos atlykęs Kalėdų Senelis.

Iš viso lankytojus pasitiko daugiau kaip 30 margaspalvių stendų su unikalia produkcija iš viso pasaulio. „Tikimės, kad renginio lankytojai šeštadienį pajus šventinę dvasią, pasiduos kalėdinio gerumo bangai ir aktyviai dalyvaus mugėje. Tai puiki proga ne tik nupirkti artimiesiems unikalių kalėdinių dovanų, bet ir padėti tiems, kuriems pagalba labai reikalinga“, – prieš renginį kalbėjo Tarptautinės moterų asociacijos Vilniuje pirmininkė Vaida Kisieliūtė.

Kalėdų mugėje surinktos lėšos skiriamos dešimčiai organizacijų, kurios padeda sunkumus patiriantiems žmonėms.

Beje, greitai Vilnius minės įspūdingą 700 metų jubiliejų. Būsimo gimtadienio programos renginiai jau prasidėjo, o jų kulminacija numatyta 2023 metais. Vieną gimtadienio simbolių galima pamatyti ir Rotušės aikštėje.

„Tai įspūdingo dydžio stilizuotas garsiakalbis – moderni Vilniaus miesto įkūrimo legendos, kurioje teigiama „čia stovės sostinė, o jos garsas sklis po visą pasaulį“, interpretacija. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami fotografuotis, sveikinti Vilnių bei skleisti artėjančio jubiliejaus žinią. Stilizuotas garsiakalbis taps ryškiu akcentu įvairiose šventėse Vilniuje bei kituose miestuose“, – pasakojo „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.

Vilnius kviečia „Kalėdų sostine“ ir šventiniais renginiais mėgautis atsakingai, saugant save ir kitus. Dėl visų saugumo ir sveikatos prašoma nesibūriuoti, laikytis saugaus atstumo, rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines veido kaukes.

Paprastai ši mugė sulaukia svečių iš visos Lietuvos, tad dėl saugumo pramogos, išsklaidytos po visą aikštę ir Rotušę, vyks skirtingu laiku.

Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė lankytojų laukia visą dieną, o vakare ambasadų ir Vilniaus savivaldybės atstovai drauge įžiebs Kalėdų eglę, ji Rotušės aikštę puoš iki sausio 9 dienos.

Daugiau apie šventines pramogas Vilniuje skaitykite čia.

Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės akimirkos – LRT.lt galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt