Gyvenimas

2021.12.03 19:49

LNOBT suspindusi Kalėdų eglutė siunčia ypatingą žinutę: kviečia atsigręžti į migrantų šeimas

LRT.lt2021.12.03 19:49

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) suspindo Kalėdų eglutė. Šiemet ji išskirtinė – stilisto Manto Petruškevičiaus dekoruota žaliaskarė, šalį krečiant migrantų krizei, kviečia atsigręžti į politinės situacijos įkaitėmis tapusias migrantų šeimas bei jų vaikus, rašoma teatro pranešime žiniasklaidai.

Gruodžio 3 d. vakarą, likus valandai iki „Traviatos“ spektaklio pradžios, LNOBT Raudonojoje fojė įvyko iškilminga Kalėdų eglės įžiebimo ceremonija. Žaliaskarės gražuolės kompoziciją, kaip ir kasmet, mažų ir didelių teatro žiūrovų džiaugsmui sukūrė stilistas Mantas Petruškevičius.

Šįmet eglutė atspindi ekologijos ir žaliosios energijos tematiką. Tiesa, žaliaskarė siunčia ir dar vieną žinutę. Šalį krečiant migrantų krizei, ji kviečia atsigręžti į politinės situacijos įkaitėmis tapusias migrantų šeimas bei jų vaikus.

Kalėdų eglutės įžiebimo šventės metu LNOBT teatro fojė buvo surengta ir teatro bei „Carito“ organizuota labdaros mugė. Joje buvo galima įsigyti teatro darbuotojų ir jų šeimų keptų meduolių, o už juos surinktos lėšos bus skirtos prieglobsčio prašytojų vaikams paremti.

Aukoti buvo galima ne tik ceremonijos metu. Prisidėti prie labdaros akcijos visą gruodžio mėnesį kviečiami ir teatro scečiai. Surinktos lėšos bus perduotos humanitarinę veiklą vykdančiai Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ organizacijai ir pasieks prieglobsčio prašančiųjų vaikus.

„Kalėdos yra šventė. Mūsų noras šiais metais Kalėdas padaryti tokias, kuriose būtų ne vien tik gavimo, bet ir davimo, kuriose būtų solidarizavimasis su kenčiančiais žmonėmis. Manau, tai labai krikščioniška, – apie akcijos idėją kalba LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas, pabrėžiantis, kad tai nėra terpė politinėms diskusijoms: – Be abejo, dirbtinai sukelta krizė ir toliau bus eskaluojama. Bet yra ir žmogiškasis momentas: visada yra situacijos įkaitų, ir šiuo atveju tai – suklaidinti žmonės, mamos su vaikais.

Jei mums nėra svetimos bendražmogiškos vertybės, turime rasti vietos atjautai. Jei švenčiame Kūčias, Kalėdas – negalime likti užvertomis širdimis. Jei turime vaikus, šeimas ir mums neskauda širdies dėl kitų kenčiančių vaikų – kokia tai meilė? Man tai labai jautru, negaliu likti abejingas”, – sako J. Sakalauskas, kviesdamas užjausti kenčiančius vaikus ir likti žmonėmis.

Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ užsieniečių integracijos programos vadovė Audronė Kairienė taip pat pasidžiaugė šia LNOBT iniciatyva: „Mes labai džiaugiamės ir esame už ją dėkingi. Kalbėti apie žmogišką atjautą ir pagalbą, nepaisant neigiamų nuostatų, politinių aplinkybių ir susipriešinimo, yra svarbu ir drąsu. Sakoma, kad tarp ginklų mūzos tyli. Ačiū mūzoms, kurios netyli ir nenusuka akių nuo šių žmonių. Toks palaikymas mus įkvepia tęsti savo darbus. Jūsų jautrumas suteikia vilties, jog meilė artimui – tai ne skambi frazė, ji gyva mūsų širdyse.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt