Gyvenimas

2021.12.08 16:51

Kalėdų eglės puošmenos – iš natūralių medžiagų, bet nenuobodžios

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.12.08 16:51

Iki didžiųjų metų švenčių dar kelios savaitės, tačiau savo rankomis pradėti gaminti eglutės papuošalus pats laikas. Rankų darbo papuošimai ne tik pradžiugins, bet ir jų gamyba įprasmins ilgus tamsius vakarus. Floristė Simona Vaškytė kviečia šiemet žaisliukus gaminti iš to, ką randate gamtoje.

„Gamtoje randame įvairiausių grožių, turtų. Visa tai galima susirinkti patiems, kai einate savaitgaliais pasivaikščioti“, – sako S. Vaškytė.

Laidoje ji papasakojo, kaip tuos turtus panaudoti ir kaip jais pasipuošti eglutę. Pavyzdžiui, surinktus kankorėžius galima patiems nudažyti skirtingomis spalvomis ir naudoti puošiant žaliaskarę ar gaminant kitas šventines kompozicijas.

Ji taip pat naudoja šieną, stabilizuotas natūralias samanas, džiovintų augalų trupinius. „Augalus galima naudoti pačius įvairiausius – nuo džiovintų gėlių iki liepų žiedų. Vien miške galima rasti kokių 5 rūšių kankorėžių – skirtingų dydžių ir atspalvių“, – teigia floristė.

Pašnekovė parodė, kaip iš natūralių medžiagų pasigaminti žaisliukų ir girliandą Kalėdų eglutei. Žiūrėkite gruodžio 1 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Tvarus švenčių pasitikimas: papuošimus eglutei ir namams gaminame patys
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt