Gyvenimas

2021.12.02 09:43

Niujorkas oficialiai pradėjo šventinį sezoną – įžiebta garsioji Kalėdų eglė Rockefellerio centre

ELTA, LRT.lt2021.12.02 09:43

Tradiciškai įžiebęs, ko gero, garsiausią pasaulyje Kalėdų eglę, Niujorkas oficialiai pradėjo šventinį sezoną.

Priešingai ne pernai, kai ceremonija Rockefellerio centre dėl pandemijos vyko be žiūrovų, šiais metais ją vėl leista stebėti publikai, tiesa, ribojant žmonių skaičių.

Renginyje, kuris buvo tiesiogiai transliuojamas per televiziją, koncertavo tokios žvaigždės kaip Carrie Underwood, Rob Thomas ir Norah Jones.

Kalėdų eglės Rockefellerio centre įžiebimas yra viena populiariausių Niujorko kalėdinių tradicijų. Ši ceremonija vyksta kasmet nuo praėjusio amžiaus ketvirtojo dešimtmečio.

Šiųmetis medis yra 25 metrų aukščio eglė, atgabenta iš Marilando valstijos. Eglė žiba 50 tūkst. švieselių, o jos viršūnę puošia 400 kg žvaigždė, kurta garsaus dizainerio Danielio Libeskindo.

Pirmoji Kalėdų eglė Rockefellerio centre buvo papuošta 1931 m. Tais metais Kalėdų medžiu pasirūpino centro darbuotojai. Pauukoję pinigų, jie nupirko žaliaskarę ir papuošė ją namiškių rankomis pagamintomis dekoracijomis.

1933 m. eglutės puošimą Rockefellerio centre nutarta paversti kasmetine tradicija. Tais metais ir įvyko pirmoji įžiebimo ceremonija.

Dar po trijų metų šalia eglės buvo išlieta garsioji ledo arena, taip pat tapusi neatsiejama kalėdinio Rockefellerio centro dalimi. 1997 m. Kalėdų eglė į Rockefellerio centrą buvo atplukdyta barža iš Stony Point miesto, o 1998 m. milžiniška žaliaskarė į Niujorką buvo atskraidinta lėktuvu iš Richfieldo, Ohajo valstijos.

Pasitinkant naują amžių ir tūkstantmetį, 1999 m. Rockefellerio centrą papuošė aukščiausia eglė centro istorijoje. Jos aukštis siekė net 30 metrų. 2001 m., siekiant pagerbti Rugsėjo 11-osios tragediją, Rockefellerio centro žaliaskarė buvo papuošta JAV vėliavos spalvomis: raudona, balta ir mėlyna.

O štai 2004 m. ant eglės viršūnės pirmą sykį suspindo beveik 250 kilogramų svėrusi žvaigždė, papuošta net 25 tūkst. Svarovskio kristalų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt