Gyvenimas

2021.12.01 18:17

Tai, be ko neapsieina Simonos Nainės šventės: kultinis silkių receptas, sužavėjęs ir kitas šeimos moteris

Viktorija Lideikytė, LRT.lt2021.12.01 18:17

Vienais metais pati Kūčių vakarienę paruošusi ir visą šeimą į Vilnių sukvietusi Simona Nainė atrado ypatingą silkių receptą – su persimonais ir terijakio padažu. Nuo tada tai tapo kone firminiu S. Nainės švenčių patiekalu, receptą tuoj pat nutarė išbandyti ir kitos giminės moterys. Gal ir skamba egzotiškai, bet būtinai paragaukite, kviečia S. Nainė – skonis įsimins ilgam.

Portalas LRT.lt pradeda publikacijų ciklą „Šventinis meniu“ ir kviečia sužinoti, be kokių patiekalų savo žiemos švenčių stalo neįsivaizduoja žinomi šalies žmonės.

Pirmą kartą silkes su persimonais ir terijakio padažu verslininkė, drabužių kūrėja S. Nainė išbandė prieš maždaug penkerius metus. Tada, prisimena, nutarė pirmąsyk paruošti Kūčių vakarienę ir į jųdviejų su vyru Jonu Nainiu namus sukviesti visą šeimą.

„Pamenu, tada dar gyvenome mažame, gal 50-ies kvadratinių metrų, bute Ateities gatvėje. Labai norėjau, kad Kūčios būtų pas mus Vilniuje, kad atvažiuotų mama, teta. Jono tėvai, gaila, negalėjo atvažiuoti.

Senajame mūsų bute virtuvė ir svetainė buvo atskirai. Kad galėčiau pernešti stalą į kitą kambarį, mums teko iškelti duris. Kažkaip litavome, sulitavome ir bute sutalpinome apie 20 žmonių – mūsų šeima gana didelė“, – portalui LRT.lt pasakoja S. Nainė.

Visus Kūčių patiekalus ji ruošė pati – sako, norėjosi nustebinti artimuosius, tačiau internete ieškojo tokių patiekalų, kuriems pagaminti nereikėtų daug laiko ir ingredientų. Taip virtuvės meistro Alfo Ivanausko receptų svetainėje S. Nainė atrado silkes su persimonais ir terijakio padažu.

„Pamenu, iš visur surankiojau man patinkančius receptus ir pagaminau skirtingų patiekalų vakarienę. Gūglas visagalis, – šypteli S. Nainė. – Ta silkė patiko visiems, žinau, kad po to karto ją pradėjo gaminti ir mano teta. Prieš šventes kaip tik būna persimonų sezonas. Kaip šis vaisius dera su silkėmis – fantastika.“

Ir nors skamba egzotiškai, tikrai labai skanu, tikina S. Nainė, o ir paruošti šį patiekalą nesunku. Beje, jeigu silkes sudėsite į gražius indelius, spalvotas užkandis dar ir papuoš stalą.

S. Nainės silkėms su persimonais ir terijakio padažu reikės:

– 3–4 persimonų,

– 240 g silkių filė aliejuje,

– kelių raudonųjų svogūnų,

– žiupsnelio šviežių kalendrų,

– šlakelio alyvuogių aliejaus,

– kelių šaukštų terijakio padažo,

– šlakelio šviežiai spaustų citrinų sulčių.

Paruošimas:

Persimonus supjaustykite kubeliais ir apkepkite keptuvėje su šlakeliu alyvuogių aliejaus. Supilkite terijakio padažą, citrinų sultis ir dar kelias minutes patroškinkite. Svogūnus supjaustykite pusžiedžiais, kalendras suplėšykite. Supjaustykite silkes ir sumaišykite su keptais persimonais, svogūnais ir kalendromis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt