Gyvenimas

2021.12.01 14:23

Palangos restoranas pasipuošė rekordiniu 3 metrų skersmens kalėdiniu vainiku

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.12.01 14:23

Turbūt dažnuose namuose nuo advento pradžios apsigyveno kalėdiniai vainikai. Gal papuošė stalą, gal duris. Palangoje menininkai sukūrė tokį, kuris ne tik netilptų ant stalo, bet ir neišsitektų pro duris. Įspūdingas vainikas puikuojasi restorano terasoje.

Restorano vadovas apžiūri naujausią puošmeną – rekordinį kalėdinį vainiką. Jo skersmuo – net trys metrai.

„Sieksime rekordo, bet idėja buvo ne tik pakviesti žmones pasimėgauti mūsų geru maistu ir gėrimais, bet ir galbūt praturtinti fotoalbumą šeimos nuotrauka nusifotografavus prie didžiausio vainiko“, – pasakoja „Meatbusters GastroPub“ vadovas Vytautas Pažereckas.

Vainiką pagamino įvairų šventinį dekorą kuriantys meistrai, puošiantys ir asmenines šventes, ir įstaigas. Į jį įpinta nemažai eglių. Tai – klasikinis, tik labai didelis kalėdinis vainikas.

„Žmones džiugina tokie dalykai, visą laiką pamatę kalėdines puošmenas pasijaučia geriau iš tos žmogiškos pusės, tuo pačiu tai, aišku, ir pritraukia akį“, – kalba pašnekovas.

Vasaros sostinė Palanga, pasidengusi pirmuoju sniegu, alsuoja ramybe, tačiau Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė sako, kad iki penktadienio vakaro, kai sužibs pagrindinė kurorto eglė, visi restoranai, viešbučiai, įstaigos pasidabins ir išorę, ir pasipuoš viduje. Nors verslui už originalius papuošimus tenka nemažai pakloti, o grąžą paskaičiuoti sunku, šventinė nuotaika – svarbiau.

Palangiškiai advento pradžią pažymėjo rekordiškai: įspūdingo dydžio kalėdinis vainikas papuošė vietinio restorano terasą

Sostinė į kalėdinę dvasią pasineria anksčiau, tačiau papuošimais nori džiuginti ir kiti miestai. Lankytojams tai – proga asmenukėms, o barams – reklama.

Pasiteiravus Lietuvos rekordus fiksuojančios agentūros „Factum“ vadovo Vytauto Navaičio, koks iki šiol registruotas didžiausias vainikas, paaiškėjo, kad jis – 351 metro ilgio, supintas iš laukų žolynų ir hortenzijų. Prieš 5 metus jį pynė septyniolika Šiaulių profesinio rengimo centro pynėjų ir apjuosė Kryžių kalną. Tačiau atskirai jokio kitokio rekordinio vainiko nefiksuota.

Plačiau – gruodžio 1 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Palangiškiai advento pradžią pažymėjo rekordiškai: įspūdingo dydžio kalėdinis vainikas papuošė vietinio restorano terasą
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt