Gyvenimas

2021.11.27 18:24

Įžiebta kalėdinė Kauno eglė – miesto aikštėje nutūpė šimtai rojaus sodo drugių

LRT.lt2021.11.27 18:24

Paskutinį lapkričio šeštadienį Kauno centre įžiebta Kalėdų eglė paskelbė švenčių pradžią. Pagrindinę miesto aikštę papuošė šimtai drugelių ir augalų, kurie šventėms suteikia šilto ir jaukaus rojaus sodų alsavimo.

Kaune jau padvelkė šventėmis – Rotušės aikštėje įžiebta svarbiausia miesto puošmena. Jos autorė – jau ne pirmus metus miesto eglę kurianti menininkė Jolanta Šmidtienė. „Kurdama šią eglutę, galvojau apie tai, koks yra rojus vasarą įkristi į smilgų pievą ir matyti tą dangų, jausti praskrendantį drugelį. Taip gimė tokia idėja“, – apie tai, kaip žiemiška miesto aikštė virto kone rojaus sodu, pasakojo kūrėja.

Eglę ir Rotušės aikštę puošiančių drugelių, anot jos, yra daugiau nei planuota – viso jų yra apie 600, tiek pat gali būti ir dekoratyvinių smilgų. „Norėjau sujungti visą aikštę su eglutės kompozicija. Aplink aikštę irgi atsiras tokios pievos-salelės su smilgomis ant kurių tūps drugeliai ir lankytojai patys tarsi taps drugeliais. Fotografijos turėtų būti labai gražios“, – teigė J. Šmidtienė.

Drugiai pagaminti iš lazeriais pjaustyto specialaus organinio, perregimo ir įvairiaspalvio stiklo. Kiekvienas jų pritvirtintas prie specialių laikiklių. Šios dekoracijos kuria plazdėjimo ore įspūdį, tarsi supdamos žalią šiltų Kalėdų eglę. Pievą imituosiančių smilgų gamyboje speciali balta faktūra karpyta rankomis ir karšto oro pagalba klijuota prie plėvele aptrauktų smilgų burbuolių. Taip išgaunamas žiemiškas apsnigto augalo efektas.

„Siekiant įsitikinti, kad net ir paspaudęs šaltukas ar vėjas nesutrukdys džiaugtis šventiniais papuošimais, medžiagų atsparumą tikrinome įvairiomis sąlygomis: stiklas buvo šaldomas šaldytuvuose, išbandomas stipriais oro gūsiais.

Neabejojame, kad dekoracijos puikiai atlaikys ir galės būti panaudotos dar ne kartą“, – teigė Kalėdų eglės kompozicijos sumanytoja J. Šmidtienė. Bendrą įspūdį vaikščiojant po improvizuotą „rojaus sodą“ dar labiau sustiprina Rotušės aikštės apšvietimas.

Šventinį eglės įžiebimą buvo kviečiama stebėti per televiziją – siekiant išvengti žmonių susibūrimo, Rotušės aikštė renginio vakarą tapo uždara erdve, o gyvai eglės įžiebimą stebėti pakviesti negalios paliesti ir globėjų šeimose augantys vaikai. Anot Kauno miesto savivaldybės, įprastomis sąlygomis negalią turintys vaikai vargiai galėjo atvykti į eglės įžiebimą ir pamatyti koncertą, todėl šiemet nutarta surengti šventę būtent jiems.

Jie ne tik galėjo pamatyti, kaip įžiebiama pagrindinė miesto eglė, bet ir išvysti Iglės, Ievos Zasimauskaitės, Rafailo Karpio, Egidijaus Dragūno-SEL bei visame koncerte grojusio Leon Somov pasirodymus.

Kalėdinės veiklos Kaune netrūks visą šventinį laikotarpį. Savaitgaliais prie Rotušės bus daugiau vaikams bei jų tėvams skirtų atrakcijų, aikštėje bus įrengta 10 namelių, kuriuose kauniečiai ir miesto svečiai galės įsigyti užkandžių, lauks kojūkininkų pasirodymai, mimų pora ir veidrodinė pora. Įsikūrė ir Kalėdų Senelio rezidencija, kurioje galima jam palikti laišką.

Kūčių vakarą Rotušės aikštėje skambės kalėdinės giesmės, bus koncertas, skirtas miestiečiams. Tiesa, įėjimas į juos, kaip anksčiau LRT.lt teigė Kauno miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė, bus galimas tik pateikus galimybių pasą.

Vakaro akimirkos – nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt