Gyvenimas

2021.11.26 21:53

Kalėdų dvasia Šiauliuose: įspūdingas advento kalendorius, tūkstančiai kalėdaičių – stokojantiesiems

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.11.26 21:53

Šiaulių konditeriai ruošiasi artėjančioms žiemos šventėms ir jau pradėjo gaminti kalėdaičius. Per adventą jų ketinama paruošti kelis tūkstančius ir išdalyti vargingai gyvenantiems žmonėms. Šiauliuose pagamintas dar ir rekordinio dydžio advento kalendorius.

Profesinio rengimo centro konditeriai jau apie savaitę gamina kalėdaičius. Kepami jie senovine krosnele, kurią padovanojo vienos bažnyčios klebonas.

„Įkaitinamas aparatas, pradžioje reikalingas vaškas, norint paviršių padaryti nelipšnų. Na ir dabar ta tokia pylimo technika, keli variantai. Ar tu pili raidę Z, ar tu pili raidę E – esmė ta pati“, – sako profesijos mokytojas Mindaugas Bartkus.

Žinios. Dėl naujos COVID-19 atmainos EK siūlys stabdyti oro keliones iš Afrikos pietų

Iki švenčių ketinama paruošti kelis tūkstančius tokių kalėdaičių ir išdalyti juos vargingai gyvenantiems žmonėms.

„Visa tai yra skirta žmonėms, kurie negali sau leisti įsigyti. Įvairiausių socialinių įstaigų ir darbuotojams, ir lankytojams“, – sako M. Bartkus.

Sekmadienį prasidėsiančiam adventui – ir didžiulis kalendorius: jo aukštis 2,30 m, plotis – 4,09 m.

Kiekvienoje dienoje slepiasi po konditerių pagamintą skanėstą.

„Idėja yra susijusi su tradicijomis. Ir pažiūrėjome šiandien, kad parduotuvėse yra daug adventinių kalendorių, kuriuos galima nueiti ir nusipirkti, bet jie neturi jokios dvasios. Yra tiktai piniginė raiška ir vertė. Todėl prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė nusprendė pagaminti klasikinį, senovinį kalendorių“, – pasakoja Prekybos ir verslo skyriaus vedėja Renata Veršinskienė.

Šis kalendorius yra jau 24-asis į rekordą pretenduojantis šiauliečių konditerių kūrinys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt