Gyvenimas

2021.11.26 15:02

Liūdna žinia „Žvėrinčiuje“ – nugaišo lankytojų numylėtinis meškinas Timofėjus

LRT.lt2021.11.26 15:02

Nugaišo visos Žemaitijos simboliu tapęs, „Žvėrinčiaus“ lankytojų pamiltas meškinas Timofėjus. Kaip portalui LRT.lt pasakojo centro darbuotoja, pastaruoju metu gyvūnas buvo sunkios sveikatos. Nugaišusį meškiną „Žvėrinčiaus“ darbuotojai aptiko po nakties, jį palaidojo centro teritorijoje.

Daugiau kaip 15 metų „Žvėrinčiuje“ gyvenusio meškino Timofėjaus narvas liko tuščias – gyvūnas nugaišo.

„Radome iš po nakties. Buvo jis jau daugiau nei pusę metų gydytas, nes turėjo įvairių problemų dėl senatvės. Buvo laikinai pagerėję, bet vis tiek laikas padarė savo, netekome“, – portalui LRT.lt braukdama ašarą sakė informacinio centro „Žvėrinčius“ specialistė Gabrielė Monkevičiutė.

Pasak moters, centro darbuotojai su artėjančia netektimi buvo susitaikę: „Žinojome, kad kakurią dieną rasime, nes jis buvo labai senas. Ir dantys jau nudūlėję, ir valgyti jam sunku būdavo.“

Gavę reikiamus leidimus, darbuotojai meškiną palaidojo „Žvėrinčiaus“ teritorijoje. „Neišvežėme utilizuoti, apie jokias iškamšas taip pat nebuvo minčių. Kadangi Žemaitijos simbolis, ilgametis „Žvėrinčiaus“ talismanas, norėjome atsisveikinti garbingai“, – komentavo G. Monkevičiūtė.

Žinia apie nugaišusį meškiną feisbuke pasidalijo ir Valstybinė miškų urėdija.

„Erdviame aptvare prižiūrėtas, visų lankytojų be galo mylimas, tačiau pastaruoju metu sirgęs, Timofėjus sulaukė savo garbaus amžiaus. Lyginant su žmogaus, manoma, Timofėjui buvo apie 100 metų.

Rudieji lokiai laisvėje išgyvena iki 30 (vidutiniškai iki 25 metų), o nelaisvėje – iki 47 metų“, – rašoma Valstybinių miškų urėdijos socialinio tinklo paskyroje.

Nugaišus Timofėjui, „Žvėrinčiuje“ liko lūšys, apuokai, stumbrai, danieliai ir muflonai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt