Gyvenimas

2021.11.27 10:49

Oras – lyg užsakytas žiemos pramogoms: kalėdinių eglučių įžiebimo savaitgalį šalį nuklojo sniegas

LRT.lt2021.11.27 10:49

Lietuvoje vėl apsilankiusi žiema nuo rudens pilkumos pavargusius gyventojus išviliojo į gryną orą. Dar ketvirtadienį sinoptikai bei Vilniaus viešąsias erdves prižiūrinti įmonė pranešė, kad savaitgalį iškrisiantis sniegas bus itin palankus žiemiškoms pramogoms, mat bus šlapias, vadinasi, gerai lips. Tiesa, nors sniegas sostinėje ir jos apylinkėse krinta gana gausiai, tačiau apie 0 laipsnių fiksuojama temperatūra neleidžia jam užsibūti, jis gana sparčiai tirpsta miesto aikštėse, tačiau žiemiškų pramogų galima rasti miesto parkuose.

„Sniego bus nemažai, bet jis bus šlapias. Taigi, gerai lips. Pasinaudokit proga tuo pasidžiaugti. Darykite sniego angelus, su vaikais lipdykite senius besmegenius. Mėtytis sniego gniūžtėmis (hmm) nerekomenduojame – gali skaudžiai kliūti.

Jei vaikai, rankose laikydami „pašikniukus“, primygtinai reikalaus nuvesti juos ant kalno, tai informuojame, jog penktadienio pavakarę (kaip ir pernai) prie Maironio gatvės ir Tauro kalno tiesime apsauginius tinklus tam, kad vaikai, įgavę pagreitį, nenučiuožtų į gatvę“, – feisbuke ketvirtadienį informavo įmonė „Grinda“.

Kad pirmųjų šalies Kalėdų eglių įžiebimo savaitgalį sulauksime žiemiškų orų, ketvirtadienį įspėjo ir sinoptikai. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) direktoriaus pavaduotoja Vida Ralienė LRT TELEVIZIJAI sakė, kad iš Pietų atkeliaus labai aktyvus, žemo atmosferos slėgio, sūkurys.

Jam artėjant prie Lietuvos, iš šiaurės rytinių kraštų į Žemaitiją plūstels vėsesnis oras. Beje, žemo atmosferos slėgio sūkurys, tikėtina, atneš gausių kritulių.

Tiesa, sakė V. Ralienė, sniegas bus panašesnis į šlapdribą, todėl savaitgalis labiau tinka ne kelionėms, o senių besmegenių lipdymui.

Daugiau apie orus skaitykite specialioje LRT orų skiltyje.

Žiemiško savaitgalio akimirkos – LRT.lt nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt