Gyvenimas

2021.11.28 16:45

Augalinė mityba. Nori – gali atrasti: (ne)nuodėmingai skanūs „Snickers“ batonėliai

LRT.lt2021.11.28 16:45

Augaliniai produktai – neatsiejama visavertės mitybos dalis. O ar pasiryžtumėte bent kartą per savaitę išmėginti naujus augalinius patiekalus? Šią savaitę kviečiame išbandyti veganiškus „Snickers“ batonėlius.

Kartu su organizacija „Gyvi gali“ ir projektu „Nori gali“ padėsime Jums į savo racioną įtraukti daugiau vaisių, daržovių, kruopų, ankštinių produktų, rašoma organizacijos pranešime. Projektas įkvepia augalinio – sotaus ir skanaus – maisto atradimams.

Švelni datulių karamelė, traškus pagrindas, sūrūs žemės riešutai ir šokoladas. Šie veganiški „Snickers“ batonėliai yra tarsi skani svajonė.

Reikės:

3 puodelių Medjool (ar kitokių) datulių (apie 20 datulių)

1 puodelio žemės riešutų sviesto

2 v. š. maca miltelių (nebūtina, jeigu neturite)

1 puodelio avižinių miltų

1 1/4 puodelio sūdytų žemės riešutų

200 g juodojo šokolado (veganiško, daugiau nei 70% kakavos)

1 v. š. kokosų aliejaus

žiupsnelio druskos

Kaip gaminti:

Išimame kauliukus iš datulių ir užpilame jas karštu vandeniu 20 minučių. Laikui praėjus, nusunkiame, bet vandens, likusio nuo datulių, neišpilame.

Į virtuvinį kombainą dedame datules, riešutų sviestą, maca miltelius ir druską. Įpilame 3 valgomus šaukštus vandens, kuriame mirko datulės. Smulkiname, kol taps vientisa, kreminės tekstūros karamelė.

Atidedame 2/3 karamelės į dubenėlį, o į karamelę, likusią virtuviniame kombaine, dedame avižinius miltus. Smulkiname, kol masė taps vientisa.

Formą, kurią naudojate „Snickers“ batonėliams gaminti, išklokite kepimo popieriumi, kad būtų lengviau išimti. Patariame naudoti kepimo formą, kurios matmenys 30×12. Formos dydis gali šiek tiek skirtis, tik tuo atveju batonėliai bus plonesni.

Į paruoštą indą perkelkite mišinį su avižų miltais. Įdėkite jį į šaldymo kamerą apie 20 minučių, kad šiek tiek sukietėtų ir būtų lengviau išlyginti pagrindą. Ištraukus, ranka arba mentele išlyginkite mišinį, kad tolygiai pasiskirstytų. Ant viršaus dėkite datulių karamelę, taip pat paskirstydami tolygiai. Berkite sūdytus žemės riešutus. Įdėkite į šaldymo kamerą mažiausiai 3 valandoms, kad gerai sustingtų.

Laikui praėjus išimame, supjaustome norimo dydžio batonėliais ir padengiame šokoladu. Šokoladą susmulkiname, dedame kokosų aliejų ir tirpiname mikrobangų krosnelėje intervalais po 15 sekundžių ir taip keturis kartus. Po kiekvieno karto pamaišome mentele, kad šokoladas lengviau tirptų.

Vieną po kito dedame „Snickers” batonėlius, dviem šakutėmis gerai apvoliojame šokolade, kad pasidengtų, ir perkeliame ant lėkštės ar lentelės su sviestiniu popieriumi. Kartojame, kol visi batonėliai bus padengti šokoladu, leidžiame šokoladui sustingti.

Skanaus!

Už šios savaitės receptą dėkojame tinklaraščiui @plantasticblondie.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt