Gyvenimas

2021.11.28 15:29

Paryžiuje gyvenanti stilistė Glorija Gžimailaitė – apie prancūzų stilių ir ko galime iš jų pasimokyti

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.11.28 15:29

Labai svarbu neabejoti savimi – jei koks nors drabužis ar aksesuaras jums yra estetiškai patraukus, jei su juo sau patinkate ir jaučiatės patogiai, pasitikėkite savo skoniu ir nelaukite kitų palaiminimo, portalui LRT.lt sako mados sostinėje Paryžiuje gyvenanti stilistė Glorija Gžimailaitė, ji pasidalijo įžvalgomis apie savito stiliaus kūrimą ir atskleidė paryžiečių spintos paslaptis.

Prieš kurį laiką Paryžiuje įsikūrusi G. Gžimailaitė nuolat sukasi mados ir stiliaus pasaulyje – agentūra, kurioje dirba, bendradarbiauja su garsiais mados žurnalais („Vogue“, „Harper`s Bazaar“ ir kt.), rengia reklamines kampanijas tokiems prekių ženklams, kaip „Hugo Boss“, „Dior“, „Celine“ ir daugybei kitų. Beje, lietuviams Glorija tapo geriausiai pažįstama po to, kai gegužę kartu su grupe „The Roop“ leidosi į eurovizinę kelionę Roterdame. Šiandien su portalu LRT.lt G. Gžimailaitė vėl sveikinasi iš Paryžiaus.

– Gyvenate Prancūzijos sostinėje, tituluojamoje ir mados sostine. Paryžiečių stilius laikomas tam tikru etalonu. Ką pastebite miesto gatvėse ir ko lietuviai galėtų pasimokyti iš prancūzų?

– Ekspresyvūs, menui ir madai jautresni žmonės demonstruoja išraiškingesnius įvaizdžius, o tie, kurių gyvenime išvaizdos kultūra nėra įrankis emocijoms drąsiai demonstruoti, renkasi tiesiog kokybiškus, klasikinius drabužius.

Taigi, šiuo metu, atvėsus orams, gatvėse pamatysi daug kokybiškų tiesaus silueto paltų, gerų aulinių batų, žinoma, kokybiškų aksesuarų. Paryžiečiai nemėgsta nuobodžių audinių, pirmenybę teikia kokybei ir įdomiai faktūrai. Vietos gyventojai negaili pinigų batams – jiems patinka kokybiška, gerai pasiūta avalynė. Net ir džinsai bus dailaus, dėmesingo sukirpimo, tvirto denimo.

– Sakėte, kad Paryžiuje vyrauja smagi įvairovė, įkvepianti susikurti asmeninį stilių. Vis tik dažnam tai yra bene sudėtingiausia užduotis – kartais nežinia, nuo ko pradėti.

– Dirbdama su klientais, pradedu nuo jų asmeninės spintos – peržvelgiu, ką verta palikti, o ko reikėtų atsisakyti. Tik susitvarkius spintą, galima dairytis naujų drabužių. Pastebiu, kad žmonės, kurių spintose – begalės drabužių, dažniausiai ir neturi kuo apsirengti. Pati didelės spintos nenorėčiau – mažesnis garderobas daug patogesnis ir reikalauja mažiau laiko dėliojant derinius.

Vis tik pirmiausia esu už kokybę – manau, kad geriau rinktis kokybišką klasikinį drabužį nei ekstravagantišką iš greitosios mados parduotuvės. Pastarojoje galite surasti visokiausių spalvingų drabužių, įdomių kirpimų, tačiau jei jie nebus kokybiški, jūsų derinys atrodys liūdnai. Taigi, siūlyčiau nepamiršti senos geros taisyklės, kad geriau kokybė nei kiekybė.

Be to, Lietuvoje tarsi esame įpratę, kad jei kas nors patraukia mūsų dėmesį, būtinai norime aplinkinių įvertinimo ar pritarimo – nepasitikime savo stiliaus pojūčiu. Labai svarbu neabejoti savimi – jei koks nors drabužis ar aksesuaras jums yra estetiškai patraukus, jei su juo sau patinkate ir jaučiatės patogiai, pasitikėkite savo skoniu ir nelaukite kitų palaiminimo. Juk Paryžiaus gatvėse tiek įvairovės tik todėl, kad čia žmonės savo skoniu neabejoja.

– O jei vis dėlto savo skoniu abejojame, galbūt galime išsigelbėti susidėlioję spintos kapsulę, sudarytą iš vadinamųjų bazinių drabužių (džinsų, baltų ar juodų marškinėlių, marškinių, kelnių, megztinio, patogaus palto ir pan.)?

– Jei žmogus siekia atrodyti itin išskirtinai, su spintos kapsule jis neišsisuks – reikės įnešti daugiau įvairovės ir akį traukiančių drabužių, aksesuarų. Smagu rasti paprastų drabužių su išskirtinėmis detalėmis, palaikyti balansą tarp paprastos, bet kūrybiškos energijos. Daug įtakos gali turėti ir jūsų jautrumas spalvoms, jų tarpusavio derinimas taip pat yra svarbi asmeninio įvaizdžio dalis.

Tie, kuriems tendencijas koja kojon sekti nėra taip svarbu, gali labai palengvinti savo kasdienybę susidarę savo kapsulę. Kadangi baziniai drabužiai nėra sudėtingų spalvų ar raštų, jie lengvai suderinami su kiekvieno stiliumi ir kitomis garderobo detalėmis. Šiais laikais internete galima nesunkiai surasti, kas turėtų būti spintos kapsulės būtinybės – nuo juodų kokybiškų kelnių ar džinsų iki marškinių ar juodų ir baltų marškinėlių.

Tiesa, čia svarbu atkreipti dėmesį, kad kuriant spintos kapsulę itin svarbu pagalvoti apie kokybę. Nuo to, ar kokybiškus drabužius renkatės, priklauso, kaip atrodys jūsų įvaizdžiai. Mane visuomet džiugina klientai, kurie yra pasiryžę kai kuriems dalykams išleisti daugiau. Tai padeda visą garderobą kilstelti į aukštesnį lygį. Taip pat svarbu atsižvelgti, kad drabužis tiktų jūsų figūrai.

– Galbūt ne viskas, kas mums atrodo gražu, iš tiesų tinka mūsų figūrai.

– Pagalvokite, ką norėtumėte užmaskuoti, o ką išryškinti drabužiu. Būtina suprasti, kad ne viską, ką laikome trūkumu, turime slėpti – galbūt kaip tik galime tai paversti savo privalumu, turėti drąsos pamiršti kompleksus. Svarbiausia – asmenybė ir žinutė, kurią norim perduoti savo įvaizdžiu.

– Ką į savo spintos kapsulę būtinai patartumėte įtraukti šaltuoju sezonu?

– Kadangi nesivadovauju mados tendencijomis ir nemanau, kad tai, kas vyksta ant podiumo, būtinai turi nugulti spintose, pasakysiu paprastai – reikia to, ko jaučiate, kad jums patiems labiausiai norisi. Paprastai atvėsus orams norime apsigaubti, tad dairomės megztinių ir drabužių, kuriuos galima sluoksniuoti.

Tiesa, perkant megztinį, patarčiau rinktis sunkesnį (nebent renkatės lengvą kašmyrą), su tvirta ir kokybiška apykaklės linija. Taip pat atsižvelkite į megztinio ilgį – netinkamai parinktas jis gali vizualiai pridėti šiek tiek putlumo, o tai patinka ne visoms moterims. Beje, jei renkatės didesnį megztinį, išlaikykite balansą ir pasirinkite kiek platesnes kelnes.

– Paįvairinti bazinių drabužių derinius galime aksesuarais, ką patartumėte?

– Tiesa, kai jūsų garderobas susideda iš bazinių drabužių, aksesuarai – vienintelis būdas išreikšti asmenybę ir charakterį. Kaip ir minėjau, negailėkite gerai rankinei ar batams. Pastarieji gali visiškai pakeisti derinio nuotaiką.

Juvelyrika taip pat turi tokią galią. Tačiau pagalvokite, kas labiausiai tiktų jums. Pavyzdžiui, jei mėgstate plaukus užsikišti už ausų, galbūt jums puikiai tiktų masyvūs, įdomūs auskarai, o galbūt daugybė skirtingų, įvertų į papildomas skylutes.

Iš tiesų, aksesuarai – kiekvieno pasirinkimas, svarbiausia taisyklė – kokybiški ir originalūs aksesuarai kuria įdomesnį įvaizdį.

– Turbūt aksesuarai ir padeda įvaizdžiui neatrodyti pigiai?

– Čia tinka daugelis jau aptartų dalykų. Jei vengsite greitosios mados parduotuvių ir rinksitės kokybiškus drabužius, tikrai neatrodysite pigiai. Žinoma, jei riboja biudžetas, tokios parduotuvės daugeliui tampa išsigelbėjimu, tačiau pasvarstykite apie vintažines parduotuves – ten galima rasti puikių dalykų už prieinamą kainą. O jei turite laiko, pasižvalgykite, ką siūlo mados dizaineriai, ypač jaunieji.

Jie neretai pasiūlo puikių drabužių, o per išpardavimus taip pat galėsite įsigyti jų pigiau. Ir, žinoma, daugiau išleiskite batams bei aksesuarams, kurie taps prieskoniu, padėsiančiu deriniui suteikti rafinuotumo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt