Gyvenimas

2021.11.26 08:47

LRT trumpai. Kada šalies miestai įžiebs Kalėdų eglutes?

LRT.lt2021.11.26 08:47

Paskutinį rudens savaitgalį prasidės šalies žaliaskarių įžiebimų maratonas, truksiantis iki pat gruodžio 11 d. Pirmoji Kalėdų eglutė penktadienį, lapkričio 26 d., sušvis Raudondvario dvare, o lapkričio 27 d. bus įžiebtos didžiosios Vilniaus ir Kauno eglės. Net tris savaitgalius truksiančias eglučių įžiebimų šventes vainikuos gruodžio 11 d. nušvisianti Klaipėdos miesto eglė.

Pirmoji žaliaskarė sušvis Raudondvaryje (Kauno r.)

Bene anksčiausiai Kalėdų eglutė sušvis Raudondvario dvare – lapkričio 26 d., penktadienį, 17 val.

Kauno rajono eglutės įžiebimo šventės dalyviai galės stebėti, kaip ledo luitai Raudondvario dvaro parke virsta įspūdingomis skulptūromis: Spragtuku, Liūtu karaliumi, Princese ir Varliumi, Undinėle, Vilku ir trimis paršiukais, kitais pamėgtais pasakų herojais.

Su svečiais sveikinsis Kalėdų senelis, scenoje koncertuos grupės „Queens of Roses“ ir „Tabasco“, o koncertą vainikuos šventiniai fejerverkai.

Visą šventinį laikotarpį Raudondvario dvare lauks krūva įdomybių ir pramogų, apie jas skaitykite čia.

Tarp didžiųjų miestų pirmasis eglę įžiebs Kaunas

Antroji – Kauno žaliaskarė – Rotušės aikštėje nušvis lapkričio 27 d., šeštadienį. Miesto savivaldybė šventinę ceremoniją nuo 17.30 val. kviečia žiūrėti per televiziją.

Kalėdų eglės įžiebimo koncerte pasirodys Iglė, Ieva Zasimauskaitė, Rafailas Karpis, Leonas Somovas, Egidijus Dragūnas.

Apie 500 žiūrovų koncertą galės stebėti gyvai – į saugomą renginio erdvę kartu su lydinčiais asmenimis susirinks beveik 200 vaikų su negalia iš mieste veikiančių įstaigų ir 100 vaikų su negalia, kurie auga globėjų šeimose.

Daugiau apie kalėdines pramogas Kaune ir drugeliais padabintą žaliaskarę skaitykite čia.

Vilniaus eglės įžiebimo ceremoniją transliuos LRT

Pelnytai laukiamiausia šalies Kalėdų egle praminta sostinės žaliaskarė Katedros aikštėje įžiebiama lapkričio 27 d., šeštadienį. Žaliaskarės įžiebimo ceremonija, kaip ir praėjusiais metais, vyks virtualiuoju būdu. Ji prasidės 19 val. ir bus transliuojama per LRT TELEVIZIJĄ bei portale LRT.lt.

Eglutės įžiebimo vakarą pakilią nuotaiką sostinėje kurs ir iš įvairių miesto vietų melodingus šventinius linkėjimus žiūrovams siųs garsūs Lietuvos atlikėjai: Jeronimas Milius ir Karina Krysko, Jurga ir grupė „Biplan“, Jazzu, Jessica Shy ir Rokas, grupė „The Roop“, Donatas Montvydas, Vidas Bareikis, Inga Jankauskaitė, Iglė ir Tadas, Dainotas Varnas, „FC Baseball“, Dominykas Vaitiekūnas. Kalėdų eglę per nuotolį įžiebs Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Daugiau apie šventiniu laikotarpiu sostinėje laukiančias pramogas ir tai, kaip šiemet atrodys Vilniaus eglė, skaitykite čia.

Dar viena Vilniaus miesto eglė – Rotušės aikštėje – bus įžiebta gruodžio 4 d. (šeštadienį).

Eglių įžiebimų maratoną vainikuos Klaipėda

55 cm aukščio Klaipėdos miesto eglė pagrindinėje miesto aikštėje sušvis gruodžio 11 d., šeštadienį, 17 val.

Lapkričio viduryje Klaipėdos Kalėdų šventės organizatoriai portalui LRT.lt sakė, kad kol kas miestas planuoja eglės įžiebimo renginį, kuriame turėtų pasirodyti garsūs uostamiesčio atlikėjai. Tiesa, jeigu pandemija diktuos kitokias gyvenimo sąlygas nei dabar, planai bus koreguojami. Daugiau apie kalėdines pramogas uostamiestyje skaitykite čia.

Žemiau pateikiame Lietuvos miestų eglių įžiebimo datas. Informacija parengta pagal miestų savivaldybių ir kultūros centrų informaciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt