Gyvenimas

2021.11.25 21:17

Iš Londono mados savaitės sugrįžę Agnės Kuzmickaitės drugeliai pasirodė ant lietuviško podiumo

LRT.lt2021.11.25 21:17

Paskutinį lapkričio ketvirtadienį tikrą mados šventę sostinėje sukūrė dizainerė Agnė Kuzmickaitė, savo kūrybos gerbėjus pakvietusi į Sapiegų parke įsikūrusią „Tech Park“ erdvę. Čia pristatyta naujausia jos prêt-à-porter kolekcija.

Paprastai savo kolekcijas dizainerė pristatydavo pavasarį, tačiau jos, kaip ir daugelio mados kūrėjų, planus pakoregavo pandemija. Praėjusiais metais pristatymas buvo surengtas vasarą, šįkart – į pabaigą besirintant rudeniui.

„Šiemet du kartus naujausius modelius virtualiai pristačiau Londono mados savaitės oficialioje programoje ir, manau, kad būtų nesąžininga nuvilti gerbėjus Lietuvoje. Juolab, kad ir man pačiai kolekcijos pristatymas yra smagiausia, visus kūrybinius metus vainikuojanti proceso dalis“, – kiek anksčiau portalui LRT.lt pasakojo A. Kuzmickaitė. Tiesa, žiūrovai Lietuvoje išvydo daugiau modelių nei buvo pristatyta mados savaitėje Londone.

Ant podiumo parodyta pusšimtis moterims bei vyrams skirtų drabužių modelių. Kolekcijoje plėtojamos trys, pasitelkiant scenografiją, stilizavimą ir garso takelį, į vieną kompozicją konceptualiai sujungtos kryptys. Kolekcijos stiliste ir pristatymo koncepcijos bendraautore šįkart tapo jaunas talentas Karina Panina.

Pirmojoje kolekcijos dalyje dominuoja akį traukianti ir šį sezoną dominuojanti žalia spalva bei linijas pabrėžiantys siluetai: glaustinukės, aptemptas kombinezonas, suknelės, marškiniai, suvarstomi ilgaauliai, pirmu numeriu ant podiumo pademonstruotas modernizuotas istorinio silueto sijonas ir kiti drabužiai, kurie puikiai atspindi tarp seksualumo ir konceptualumo laviruojančią kūrybos liniją, taip pamėgtą drąsių ir stilingų Agnės klienčių.

Dizainerė pasakoja, kad efektyvių drabužių modelių raštas gimė eksperimentuojant su drugelio proporcijomis bei masteliu, taip išgaunant dar nematytą, akiai apgaulingą optinę iliuziją.

Kita kolekcijos dalis „Rainbow“ – dar viena kūrybos skiriamojo ženklo drugelio improvizacija. Šį kartą už įkvėpimą kūrėja dėkinga dukrai Leonardai: būtent jos pieštos vaivorykštės tapo inspiracija sujungti Leonardos pamėgtas spalvas ir drugelius – taip gimė džiaugsmingos vaivorykštinės uniformos margintos juodais drugeliais koncepcija, kuri galiausiai buvo išplėtota ir įgijo kombinezono, bomber tipo striukės, džemperio, kelnių, glaustinukės bei aksesuarų pavidalus. Šis raštas tap pat buvo adaptuotas ir lietuviškiems orams – A. Kuzmickaitė sukūrė ir minkšto audinio šiltesnius drabužius bei aksesuarus žiemai.

Drabužių dizainerei A. Kuzmickaitei taip pat svarbi šiuo metu ypač aktyviai plėtojama ir aktuali ekologijos tema bei tvarumas. Dizainerės talento ir fantazijos dėka darbo drabužiai buvo tranformuoti į figūrą papbrėžiančią suknelę, korsetą, liemenę, istorino silueto sijoną, šortus, stilingą švarką ir įspūdingus ekstravagantiškus aukštakulnius. Apskritai, didžioji dalis kolekcijos avalynės buvo sukurta specialiai šou.

Finaliniu kolekcijos modeliu tradiciškai tapo vestuvinė suknelė – šįkart ji minimalistinė, o efektą įvaizdžiui suteikia nuometas bei aksesuarai. Tiesa, tai ne vienintelis baltas drabužis dizainerės kolekcijoje – ant podiumo taip pat buvo galima išvysti ir drugeliu puoštų baltų marškinių liniją, kurie tapo tarsi jungiamuoju kolekcijos koncepto simboliu ­– juk būtent klasikiniai marškiniai nepaiso sparčiai besikeičiančių tendencijų bei yra aktualūs įvairiuose istoriniuose mados kontekstuose.

Net neverta svarstyti, ar ant podiumo plasnojo dizainerės vizitine kortele ir skiriamuoju ženklu tapę drugeliai – jie ant Agnės drabužių nutūpia kasmet, tiesa, priklausomai nuo sezono ir vyraujančių mados vėjų, drugelis kiekvieną kartą keičiasi.

„Šioje kolekcijoje šiuolaikiniai drabužiai miksuojami su barokiniais siluetais, taip sukuriama istorinio laikmečio ir šių dienų koncepto sinergija. Dabar toks laikas, kai viskas keičiasi ir sunku nuspėti kas mūsų laukia netolimoje ateityje, tačiau, kilus abejonei, visuomet galime atsiremti į istorinę patirtį ir iš jos pasisemti įkvėpimo.

Siekdama nepaskęsti kasdienybėje, aš interpretuoju, improvizuoju ir šį kartą kviečiu prisiminti istorinius laikus bei tų laikų siluetus adaptuoti dabartiniam laikmečiui, taigi ši kolekcija skirta ne tik gražioms, bet ir protingoms ir nors iš pirmo žvilgsnio kolekcija gali pasirodyti eklektiška, tačiau būtent eklektika šįkart yra koncepto dalis“, – pasakoja drabužių dizainerė.

A. Kuzmickaitės darbai žavi ne tik Lietuvos ir užsienio mados gerbėjus, bet neretai patraukia ir pasaulinių scenos žvaigždžių bei prestižinių mados žurnalų stilistų dėmesį. Kūrėjos drabužiais buvo pasipuošusi atlikėjas Ritą Orą, Becky Hill ir Noah Cyrus, garsiosios Miley Cyrus seserį.

Naujausia Agnės Kuzmickaitės kolekcija – nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt