Gyvenimas

2021.11.25 15:22

Kalėdų jau laukia ir pirmoji šalies pora: Gitanas ir Diana Nausėdos įžiebė pagrindinę prezidentūros eglę

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2021.11.25 15:22

Kalėdų dvasia jau atkeliavo ir į Respublikos Prezidento kanceliariją. Šalies prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė, padedami būrio vaikų, Baltojoje salėje įžiebė pagrindinę prezidentūros eglę.

Nors porai dienų į šalį atkeliavęs sniegas jau nutirpo, vis drąsiau įsižiebiančios šventinės švieselės ir vis garsiau skambanti kalėdinė muzika primena: lygiai už mėnesio sulauksime gražiausių metų švenčių. Kalėdoms jau ruošiasi ir šalies prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene.

Lapkričio 25 d. popietę į prezidentūrą sugužėjo būrys vaikų iš skirtingų Lietuvos mokyklų ir dienos centrų. Pasišnekučiavę su pirmąja šalies pora ir suskaičiavę nuo dešimties iki vieno, skambant džiaugsmingiems plojimams, jie, kartu su prezidentu Gitanu Nausėda ir pirmąja ponia Diana Nausėdiene, įžiebė Kalėdų eglutę.

Šiemet prezidentūros eglutė – išskirtinė. Ant jos nutūpė vaikų ir bendruomenių iš visos Lietuvos rankomis pagaminti, iš vilnos nuvelti paukšteliai. Pirmajai poniai inicijavus baltųjų paukštelių akciją, keli tūkstančiai jų į prezidentūrą atkeliavo iš įvairiausių Lietuvos regionų.

„Mes labai laimingi, nes į prezidentūrą suskrido 2 tūkst. rankomis nuveltų paukščiukų iš visų Lietuvos rajonų. Jie vis dar skrenda iš užsienio, mokyklų, dienos centrų, globos centrų, šeimų. <...> Kiekvienas paukščiukas mums reikšmingas, nes jis simbolizuoja kiekvieno iš mūsų unikalumą ir išskirtinumą“, – LRT TELEVIZIJAI iš karto po eglės įžiebimo kalbėjo pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Ji pridūrė, kad šiemet drauge su Lietuvos žmonėmis papuošta Kalėdų eglutė tapo tarsi vienybės medžio simboliu. Paklausta, ko artėjančių švenčių proga palinkėtų Lietuvos žmonėms, pirmoji ponia sakė: „Vilties, kad viskas Lietuvoje bus gerai. Vilties, kad susitelkę mes galime įveikti pačius didžiausius sunkumus. Būkime vieningi, būkime stiprūs ir likime sveiki, apkabinkime vienas kitą.“

Kalėdinė nuotaika nuo šiol aplankys ir praeinančiuosius pro prezidentūrą, mat kartu su eglute įsižiebė ir prezidentūros fasadas, kalėdinės dekoracijos rūmų kieme bei istoriniame parke.

Akimirkos iš Kalėdų eglutės įžiebimo prezidentūroje – LRT.lt nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt