Gyvenimas

2021.11.25 11:47

Lietuvos ambasadorius Kanadoje laimėjo maratoną su baltosiomis meškomis – vieną sutiko vidury kelio

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.11.25 11:47

Prieš kelias dienas Lietuvoje sulaukėme pirmojo sniego, o ten, kur gyvena Darius Skusevičius, jo į valias. D. Skusevičius – ne tik Lietuvos ambasadorius Kanadoje, bet ir ten vykusio maratono su baltosiomis meškomis laimėtojas.

Ten, kur karaliauja baltieji lokiai, maratonas įvyko jau 10-ąjį kartą. Tiesa, maratone dalyvių skaičius ribojamas, gali dalyvauti tik iki 25 žmonių, o šįsyk dalyvavo vos 13-a. Tačiau tarp jų buvo ir mūsų ambasadorius Kanadoje.

„Dalyvių skaičius ribojamas, nes labai sudėtinga užtikrinti žmonių saugumą. Ne veltui Čerčilis, Manitobos provincijos viršuje esantis miestas, vadinamas baltųjų meškų sostine. Kaip tik dabar jos keliauja iš žemyninės dalies link Hadsono įlankos, laukia sezono pradžios, kai galės eiti medžioti“, – pasakoja pašnekovas.

Kiekvieną maratono dalyvį lydi automobilis. Maratono tikslas – labdaringas. Lėšos, surinktos vykstant maratonui, šįkart bus paaukotos vienai iš pirmykščių bendruomenių, gyvenančių už 250 kilometrų nuo minėto miestelio.

Maratoną Kanadoje laimėjęs Lietuvos ambasadorius: pasisekė – baltąją mešką sutikau tiesiog viduryje kelio

Į maratoną D. Skusevičius buvo pakviestas gerų bičiulių ir pasiūlymo sako tikrai negalėjęs atsisakyti. Maratono metu buvo prognozuojama pūga ir prognozės pasitvirtino. Praėjus valandai nuo maratono pradžios sustiprėjo vėjas, buvo 30–50 km/h greičio, bet tai nebuvo blogiausia, kas galėjo nutikti, teigia Lietuvos ambasadorius Kanadoje.

„Sekmadienį, kai jau reikėjo išvykti, supratau, kad oras galėjo būti tikrai blogesnis, nes buvo vėjas iki 90 km/h greičio, tam tikrais momentais buvo nulinis matomumas. Buvo didelis klausimas, ar pavyks išskristi“, – pamena jis.

Maratono metu D. Skusevičius du kartus susidūrė su baltosiomis gražuolėmis.

„Bėgau pirmas ir po 17 kilometrų žiūriu – ant kelio kažkas lyg juda. Šiek tiek snigo, iš pradžių nesusigaudžiau, klausiau vairuotojo, ar gali būti, kad ten lokys. Sakė, tikrai taip. Jis man liepė lipti į mašiną, o aš apimtas emocijų bėgau toliau link lokio. Dar bandžiau filmuoti, bet nepavyko, jis buvo ne taip arti, kaip tikėjausi. Mačiau jį iš kokių 500 metrų.

Kiek žinau, ankstesnių maratonų metu kelyje meškų nebebūdavo, reikėdavo specialiai dalyvius vežti pasižiūrėti, kaip tos baltosios meškos atrodo, o mums pasisekė“, – sako pašnekovas.

Plačiau – lapkričio 25 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Maratoną Kanadoje laimėjęs Lietuvos ambasadorius: pasisekė – baltąją mešką sutikau tiesiog viduryje kelio
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt