Gyvenimas

2021.11.23 09:07

Muzikos mokytoja nuo garsų ilsisi kurdama kilimus: svarbiausia, kad būtų neįprastas

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.11.23 09:07

Spalvingi, įvairių formų, su netikėtais užrašais bei piešiniais – kilimėliai, kuriuos kuria muzikos mokytoja Monika Strazdė. Nors jos gyvenime dainos ir muzika užima reikšmingą vietą, laiko bei noro naujoms kūrybos formoms nestinga.

Muzika Moniką lydi nuo vaikystės, kai tėvai ją užrašė į muzikos mokyklą. Pradėjusi mokytis groti pianinu vėliau į rankas paėmė gitarą, dar vėliau – ir ukulelę.

Nusprendusi, kad muzika nori užsiimti ne tik mėgėjiškai, įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją ir tapo muzikos mokytoja. Dabar pašnekovė laisvalaikiu dainas pritaiko groti ukulele, pamokomis dalijasi socialiniuose tinkluose, o mokykloje šiuo instrumentu sudominti stengiasi ir mokinius.

Sako, visas jos gyvenimas – pilnas kūrybos. Jos daug tiek darbe, tiek laisvu metu. Dar vienas Monikos pomėgis – kurti kilimėlius. Maždaug prieš metus vyras jai parodė vaizdo klipą, kuriame vaikinas darė kilimą.

Kai kūrybinių minčių nestinga: nuo dainų poilsio ieškanti muzikos mokytoja laisvalaikiu kuria kilimus

„Išsižiojusi žiūrėjau tą vaizdo įrašą, kad taip lengvai ir paprastai galima pagaminti kilimuką. Man taip atrodė pradžioje. Visą naktį žiūrėjau „YouTube“ vaizdo įrašus, ko man reikėtų norint pradėti gaminti kilimukus“, – pasakoja ji.

Nieko nelaukdama Monika įsigijo reikiamus įrankius: šautuvą siūlams, rėmą, avies kailio kirpimo žirkles, įvairiausių siūlų, klijų kompozicijoms tvirtinti... „Reikia daug žirklių. Karpymo labai labai daug, tad reikia labai gerų ir aštrių žirklių“, – pažymi ji.

Eskizus Monika piešia kompiuteriu, o vėliau paveikslėlį perkelia ant audinio, kuriame tvirtinami siūlai. Kūrėja stengiasi gaminti tokius kilimus, kokių parduotuvėje neaptiksi.

„Man labai svarbu, kad jis būtų spalvingas, krentantis į akį, neįprastas ir patiktų žmonėms. Mintis perleidžiu per save, pagalvoju, ar man būtų patrauklu, ar būtų įdomu tokį dalyką pamatyti. Ir taip susikuriu“, – teigia reportažo herojė.

Moteris veda ir edukacijas, kuriose padeda žmonėms perprasti kilimų gaminimo principus. Anot jos, muzikavimas ir rankdarbiai padeda atrasti balansą.

„Muzikavimas ir tokie rankdarbiai gražiai susivienija, nes mokymas groti ukulele reikalauja daug energijos, reikalauja, kad būčiau aktyvi kalbėtoja, o nuo aktyvumo pailsiu gamindama kilimėlius, tai yra mano meditacija. Aš atradau sritį, kur galiu pailsėti. Man tai kaip meditavimas, pabuvimas su savo mintimis“, – pasakoja pašnekovė.

Kūrybinių minčių Monikai nestinga. Šiuo polėkiu ji užkrėtė ir savo vyrą, su kuriuo jau pradeda planuoti naujus projektus.

Plačiau – lapkričio 22 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Kai kūrybinių minčių nestinga: nuo dainų poilsio ieškanti muzikos mokytoja laisvalaikiu kuria kilimus
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt