Gyvenimas

2021.11.17 22:31

Dizaineris ir jo mūza: naujausią kolekciją Juozas Statkevičius paskyrė mylimiausiam žmogui – mamai

LRT.lt2021.11.17 22:31

Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ pristatyta naujausia mados kūrėjo Juozo Statkevičiaus 2022-ųjų pavasario-vasaros couture kolekcija, kurią dizaineris paskyrė savo mamai Vandai Statkevičienei. Aukštosios mados gerbėjai stebėjo jau 14 kartą didžiosiose arenose rengiamą 33-ečiuosius kūrybos metus skaičiuojančio dizainerio šou.

2021-ieji J. Statkevičiui – ypatingi. Nors pasaulį sustabdė pandemija, dizaineris šiemet surengė net du kolekcijų pristatymus. Pirmasis aukštosios mados renginys buvo surengtas vasario mėnesį. Tuomet dizaineris kvietė madų pristatymą stebėti skaitmeniniu formatu. Vis dėlto, nepraėjus nė metams, J. Statkevičiui pavyko visus sukviesti į gyvą renginį tikroje salėje.

Kaip rašoma kūrėjo atsiųstame pranešime, kolekcijos idėja netikėta net pačiam J. Statkevičiui. Pirmąsyk per visą kūrybos laikotarpį dizaineris ėmėsi floristinio motyvo. Kaip sako pats, pirkti gėlėtą medžiagą – ne couture lygmuo, todėl gėlių motyvus teko nutapyti pačiam. Akvarėle J. Statkevičius neliejo jau 30 metų, tačiau akivaizdu, kad šį iššūkį dizaineriui pavyko įgyvendinti. 2022-ųjų pavasariui-vasarai skirtai kolekcijai dizaineris pasirinko Italijoje, Ispanijoje ir Prancūzijoje gaminamus audinius iš šilko, poliesterio, šifono ir cupro.

„Manau, kad rezultatas pranoko lūkesčius, nors tikrai nebuvo lengva. Kai jau turėjome tokius audinius, apie kuriuos svajojau, tik tuomet ėmėmės darbo. Su marga spalvoto gėlių rašto medžiaga dirbti yra labai sudėtinga, tačiau tai pasaulinė tendencija, o nuo madų atsilikti negaliu. Mano mados namai visada yra po padidinamuoju stiklu, klientai reiklūs ir sekantys naujausias tendencijas, tad kiekvieną kartą privalu pranokti net save patį“, – pasakojo J. Statkevičius.

J. Statkevičius teigia, kad idėja sukurti gėlių motyvais alsuojančią kolekciją kilo prisiminus gėlėtas mamos Vandos Statkevičienės sukneles. „Naujausia kolekcija skirta mylimiausiam žmogui – mano besišypsančiai mamai. Mano mūzai. Mano įkvėpėjai. Laikiau šią paslaptį iki paskutinės minutės, tačiau užuominą akyliausi galėjo įžvelgti kvietimuose, kurie pagal specialų užsakymą buvo spausdinami Prancūzijoje. Juodai baltame fone įkomponuotoje mamos jaunystės nuotraukoje ji pozuoja pievoje tarp gėlių. Tad romantinis šios kolekcijos pavadinimas – dailininkas ir mūza“, – šypsojosi jis.

Naujausią kolekciją J. Statkevičius siekė sukurti įvairaus skonio klientams, todėl šiemet ją sudaro net 62 skirtingi modeliai.

Tai lyg pasivaikščiojimas po prancūzišką gėlių parką, kuriame kvepiančių gėlių šešėliai, aromatai ir spalvos turėtų pakylėti kiekvieną. Elegantiški siluetai dieniniam stiliui, trumpo ir vidutinio ilgio suknelės popietei, ir kolekciją vainikuojančios grandiozinės, tačiau sykiu šiuolaikinės suknelės gėlėtų rašto ir spalvų asorti visumoje.

Negana to, J. Statkevičiaus sukurti komplektai gali būti lengvai dekonstruojami, ardomi ir vėl jungiami į netikėtus ansamblius: „Derinant spalvingus švarkus su vienspalviais modeliais, visada atrodysite svajinga, romantiška ir lyg pasiklydusi gėlių sode“.

Dar vienas siurprizas, kuris laukė J. Statkevičius aukštosios mados pristatymo žiūrovų – gėlėtos šilko skarelės, kurias taip pat dizaineris nutapė savo rankomis. Tai pirmas kartas, kai J. Statkevičius pristato vardines skareles.

Neliko nuošalyje ir vyriški komplektai, skirti drąsiems ir mada besidomintiems džentelmenams. Gėlės vyriškuose modeliuose virto spalvų dėmėmis, šviesos ir šešėlių žaismu. Vyriški modeliai patogūs, tačiau sykiu griežti ir elegantiški, todėl tinkami bet kokiai progai. Jiems akį merkia šiuolaikiškumas ir drąsa, aukščiausia atlikimo kokybė ir begaliniai bandymai surasti tobulybę.

„Mano kolekcija – lengva ir skaidri lyg akvarelė, lyg romantiškas pleneras parke. Ji romantiška, koketiška ir jaunatviška. O taip pat – ekstravagantiškai personalizuota. Norėjau atitrūkti iš niūrios kasdienybės ir buities, leistis kvailioti laisvai, nevaržomai. Kai kuriems kūriniams sunaudojau net po 30 metrų medžiagos, aukojau daugybę laiko, kad išgaučiau reikiamą modelio formą, teisingą kritimą ir architektūrą. O svarbiausia užduotis – užkerėti žiūrovų širdis“, – sakė J. Statkevičius.

Ne mažiau svarbus ir pats kolekcijos pristatymas. Neįprastas muzikinis takelis – vien tik prancūziška muzika, ištaigingos puokštės, kurias sukūrė ir išpildė gėlių couture kūrėjas, floristas-dekoratorius Mantas Petruškevičius. Visa tai – J. Statkevičiaus fantazijos labirintų harmonija ir susiliejimas su gamta.

„Tikiu, kad su šia nelengva bei labai spalvota ir marga užduotimi susidoroti pavyko. Aukštosios mados tikslas yra išmokyti mados estetikos, puoselėti ir vystyti meninį skonį. Grožis išgelbės pasaulį, o kūryba – tai gėris, malonumas ir laisvė“, – kalbėjo naujausią 2022-ųjų pavasario-vasaros kolekciją pristatęs mados kūrėjas Juozas Statkevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt