Gyvenimas

2021.11.06 23:00

Gaminame iš to, ką randame šaldytuve: Dzeranovų šeimos energiniai rutuliukai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.11.06 23:00

Pastaruoju metu LRT laidos „Į sveikatą“ vedėjas, sporto treneris Alanas Dzeranovas sukasi ant parketo ir vakarus leidžia repeticijose, taigi kita laidos vedėja, Alano žmona Agnė Kontenytė-Dzeranova, į užkandžių dėžutę jam dažnai įdeda energinių rutuliukų. Jų receptu pasidalijo ir laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

„Jie suteikia energijos, o sukirsti tokį galima ir tiesiog važiuojant automobiliu, ir namuose pasiruošus puodelį kavos, – sako Agnė. – Tiesa, noriu, kad žmonės nesivadovautų vien tik receptais ir išgirdę, kaip gaminti vieną ar kitą patiekalą išskubėtų į parduotuvę.

Noriu, kad kiekvienas galėtų ką nors pasigaminti iš to, ką turi namuose. Aš ir pati dažniausiai taip gaminu, dedu viską „iš akies“. Žinoma, geriausia, jei tai – sveikesni produktai.“

Žvaliam rytui – Dzeranovų šeimos energinių rutuliukų receptas

Rutuliukams Agnė pasirinko daug baltymų turintį migdolų sviestą, tačiau sako, kad tinka bet koks jūsų mėgstamas riešutų sviestas. „Kaip saldiklį naudosiu datulių sirupą, tačiau galite naudoti agavų sirupą, medų ar net kondensuotą pieną.

Dar naudosiu kakavą (tačiau jūs galite rinktis kerobo miltelius), įbersiu kokoso drožlių, kurios tinka papuošimui, bersiu kanapių sėklų, linų sėmenų (nors jūs galite drąsiai berti ispaninio šalavijo sėklas), įdėsiu slyvų (nors galima rinktis ir datules)“, – vardija Agnė.

Kiek ir ko dėti ji siūlo nuspręsti patiems, tačiau galima apsieiti vos su pora šaukštų kakavos, pora šaukštų riešutų sviesto, o paragavus gaminamą masę galite įpilti daugiau ar mažiau saldiklio.

Sėklas ji sudeda į vieną indą ir užpila karštu vandeniu. Taip jos išbrinksta ir teigiamai veikia, pravalo žarnyną. „Po to sumalame plaktuve, taip pat galime įpilti saldiklio ir viską dar kartą suplakti. Nieko tokio, jei liks truputį nevisiškai sumaltų sėklyčių“, – patikina pašnekovė.

Suplaktas sėklas ir kitus produktus sudedame į dubenį, tuomet viską suminkome. „Beje, neretai į rutuliukus dedame duonelės. Būna užsilieka padžiūvusių kampukų, tad juos sumalame ir gauname trupinius, tinkamus rutuliukams“, – pridūrė Agnė.

Kai masės konsistencija pradeda priminti plastiliną, trumpam ją padėkime į šaldytuvą, kad rutuliukai būtų paprasčiau formuojami. Rutuliukus apvoliojus kokose, galima dar trumpam juos palikti šaldytuve. Skanaus!

Kaip gaminti – laidos įraše:

Žvaliam rytui – Dzeranovų šeimos energinių rutuliukų receptas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt