Gyvenimas

2021.10.28 14:04

Šiurpnaktis Užupyje: Vilnelės pakrantėje vingiuos šviečiantis moliūgų takas, prisidėti gali kiekvienas

LRT.lt2021.10.28 14:04

Šiurpnaktis be moliūgų – ne Šiurpnaktis, teigiama Užupio meno inkubatoriaus pranešime žiniasklaidai. Jau ne pirmus metus Helovino išvakarėse, spalio 31 d., visi kviečiami užsukti į Užupį – Vilnelės pakrantėje išrikiuoti šviečiantys moliūgai susijungs į įspūdingą taką ir kurs šiurpuliukų vertą nuotaiką.

Laukiami visi – spalio 31 d. pavakarę atneškite savo išskaptuotą moliūgą ir su viduje uždegta žvakute palikite jį moliūgų take prie Užupio meno inkubatoriaus.

Tie, kam semtis idėjų ir įkvėpimo smagiau kartu su kitais, savo moliūginius eksponatus kurs specialiose dirbtuvėse. Jos vyks spalio 29 ir 30 d. Užupio meno inkubatoriuje, kuruojamos kūrybiškumo studijos „Vivistop Užupis“.

Tikimasi, kad kitąmet moliūgų trasa grįš ir į atsinaujinusį Jono Meko Skersvėjį, o kol jame vyksta baigiamieji darbai, pagrindiniais ekspozicijos maršruto taškais lieka „Galeros“. Būtent čia kviečiami ateiti visi, norintys nuotaikingai pradėti Helovino naktį ar ramiai pasigrožėti šviečiančių moliūgų jūra.

Šia tradicija Užupio gyventojai ir svečiai šiemet džiaugsis jau ketvirtą kartą. Užupio meno inkubatoriaus koordinatorė Diana Romanovska pastebi, kad moliūgų takas tampa vienu laukiamiausių renginių Užupyje.

„Šventė prigijo užupiečių iniciatyva ir kasmet pritraukia vis daugiau lankytojų. Atrodytų, moliūgai visur yra moliūgai, ir panašių ekspozicijų galima rasti ir kitur, bet būtent Užupyje ji sužiba kažkaip kitaip: nostalgiškiau, meniškiau, tam tikra prasme – ir ironiškiau. Juk ne paslaptis, kad bet kuriai emocijai ar reiškiniui Užupis prideda savitą prieskonį.“

Organizatoriai atkreipia dėmesį ir į tai, kad moliūgo skaptavimas gali tapti netikėtu atradimu net ir tiems, kurie nesijaučia esantys „prie meno“: „Tapyti paveikslą ar lieti skulptūrą ryžtasi ne kiekvienas, bet skaptuoti moliūgą yra ne mažiau kūrybiška ir gana nuotaikinga veikla, kurios rezultatas smagiai nuteikia ir kartu leidžia pajusti, kokį pasitenkinimą suteikia pats kūrybinis procesas apskritai. Juk viskas, kas sukurta savomis rankomis, turi neįtikėtinai gerą energiją“, – sako D. Romanovska.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt