Gyvenimas

2021.10.27 14:11

Pabaisų parke Kėdainių rajone sutemus pasidaro nejauku net pačiai šeimininkei

Rasa Jakubauskienė, rinkosaikste.lt2021.10.27 14:11

Atslinkęs ruduo ir su savimi atsitempęs dažnai pilką bei niūrią gamtos skraistę, iš žmonių veidų ištrynė šypsenas, o kūnus tarsi paruošė žiemos miegui. Tačiau viskas ne taip ir nyku, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Visada galima atrasti mėgstamos veiklos ar smagių pramogų net ir tokiu laikotarpiu.

Štai kad ir pramogų bei poilsio parkas „Adomaitynė“ jau trečius metus iš eilės kviečia apsilankyti bei pasivaikščioti neįprastame šiurpą keliančių pabaisų parke, o spalio 31 dieną didžiausioje Lietuvoje Helovino šventėje smagiai pašėlti su giltinėmis, velniais, vampyrais ar kitais smagiais personažais.

Didžiausias vakarėlis Lietuvoje

Parką bei visą „Adomaitynės“ plotą „svečiams“ užleidusi Dovilė Gaubienė sako, kad organizuojant šią šventę siekiama žmonėms suteikti taip trokštamo adrenalino ir aštrių pojūčių.

„Pirmąkart nutarėme surengti šventę prieš trejus metus, spalio 31 dieną, tačiau pamatėme, jog žmonėms patinka tokio pobūdžio šventės ir norėtųsi, jog būtų galimybė ilgiau ja pasidžiaugti, dėl to kilo mintis pradėti švęsti dviem savaitėmis anksčiau.

Ruošti ekspozicijas pradedame dar rugsėjo pradžioje, kadangi viską kuriame, gaminame savomis rankomis, – pasakoja šventės organizatorė ir prideda: – Nuo pat spalio vidurio iki lapkričio pradžios galima atvykti pasižiūrėti šiurpių dekoracijų – tuo metu čia apsigyvena vaiduokliai, raganos, šmėklos, patys šiurpiausi siaubo filmų personažai!

Parke galite pamatyti šiurpą keliančių ekspozicijų – nuo karo vaizdų, raganų medžioklės, egzekucijos kambarių su elektros kėde iki Jigsaw stiliaus operacinės, kur chirurgai lupa gyviems veidus kaukių gamybai, tad kraujo čia netrūks. Na, o spalio 31 dieną čia vyks pats didžiausias „Halloween“ vakarėlis visoje Lietuvoje!“

Nėra lengva, bet įdomu

Pramogų parko šeimininkė prisimena, jog iki Helovino šventės perkėlimo į sodybą, kukliau, bet vis tiek ją paminėdavo šeimos rate.

„Kiekvienais metais namus pasipuošdavome šios šventės simboliu – skaptuotais moliūgais ir, be abejo, virdavome moliūgų sriubą, na, o dabar švenčiame drauge su parko lankytojais, – džiaugiasi Dovilė ir kartu apgailestauja: – Deja, patys nesame šventę helovino Amerikoje, kur jis yra itin populiarus ir mėgiamas, tačiau norime padaryti tikrą didelę šventę čia, mūsų krašte, mūsų žmonėms.

Mes nežiūrime į tai, kaip į religinę šventę, labiau kaip į adrenaliną keliančius pojūčius, nes žmonės pavargsta nuo tos pačios kasdienės rutinos ir jiems būtina keisti aplinką, plėsti akiratį ar patirti nekasdienių pojūčių.

Pastebėjome, jog ypatingai to reikia ir tuo mėgaujasi jaunimas. Atvykę pasivaikščioti po mišką, kur jų tyko netikėčiausios ir šiurpą keliančios dekoracijos, po to skuba „reabilituotis“ į triušių kaimelį“.

Laukia įspūdinga programa

Visų, kurie šiais metais spalio 31 d. atvyks į „Adomaitynę“ atšvęsti helovino, laukia tikrai įspūdinga programa, kurios paslapčių iki galo Dovilė atskleisti nepanoro taip siekdama išlaikyti intrigą ir įtampą.

„Šiais metais šventės dalyvių laukia didžiulis vakarėlis – dvi scenos su skirtingomis programomis vienu metu. Vienoje iš jų, laužų bei fakelų šviesoje, su susirinkusiais bendraus ir linksmins gyva muzika su grupe „Siurprizas“, žaidimus ves ir nuobodžiauti neleis pats tikriausias „TAS“ (Pennywise)! – naujiems pojūčiams nuteikinėjo organizatorė. – Kitoje scenoje, kuri bus šiurpiame miške, prie pulto stos DJ Midfeel (ATIK ESUP Alumni narys) ir kvies visus pašokti tiesiog miške.

Renginio akimirkas viso vakaro metu įamžins visiems gerai žinomas fotografas Arvydas Kantautas. Taip pat čia bus verdama ir garsioji, jau legenda tapusi „Raganų“ sriuba su tikromis vištų kojomis ir nagais, kuria, kaip ir kiekvienais metais, galės pasivaišinti visi norintys. Tarp kitko, daugelis atvažiuos būtent dėl jos! O kur dar lauko prekyba: įvairių rūšių kava kiekvieno skoniui, skanėstai!“

Sodybos ir šiurpiosios nakties šeimininkė pabrėžia, jog šventėje galės dalyvauti ne tik suaugusieji.

Ar išdrįsite?..

O tiems, kas labai nori pajusti tą šiurpnakčio dvasią, bet galbūt negali atvykti į pačią šventę, Dovilė kviečia parke apsilankyti kitu metu.

„Kviečiame visus apsilankyti pas mus „Adomaitynėje“ kasdien nuo 12:00 iki 24:00 val., dirbame tiek šiokiadieniais, tiek savaitgaliais, nes blogis niekuomet nemiega, – išlikti budriais ragina D. Gaubienė ir paklausta, ar pačiai nebaisu vaikščioti po neįprastų „svečių“ pilną miškelį, sako: – Dienos metu nėra baisu, praeini pro kiekvieną dekoraciją su šypsena, juk viskas buvo kurta savomis rankomis, na, o sutemus, naktį, prisipažinsiu, miške ne visuomet būna jauku“.

Nuo pat atsidarymo kasdien, anot pašnekovės, parkas sulaukia iki pusės tūkstančio lankytojų, o savaitgaliais, be abejo, ir daugiau. Tiesa, bilietų ir vietų skaičius nėra ribotas.

„Yra tam tikros valandos, vadinamos „piko“ – prašome žmonių važiuoti tam tikromis valandomis, kad išvengtume spūsčių ir didelės minios vienu metu. Kadangi žmonių srautas nuolat keičiasi, tai vietų ribojimo netaikome“, – paaiškino Dovilė ir intriguojančiai visų klausia: „Ar išdrįsite įžengti į šiurpųjį mišką, kur jus pasitiks gyvi numirėliai, prisikėlę iš čia pat esančių kapinių? Tik čia pajusite tikrą akistatą su iš viso pasaulio sugužėjusiais vaiduokliais, raganomis ir kitais nelabaisiais baubais!“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt